• In English
 • Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 19 травня 2019 року о 09:00

  Шановні співвітчизники!

  Щороку ми вшановуємо пам’ять жертв політичних репресій, що здійснювалися проти українців та представників інших народів на теренах нашої країни. В історії України трапилося чимало трагічних подій, які залишили глибокий слід та досі незагоєні рани в душі нашого народу. Мільйони наших співвітчизників були закатовані та репресовані тоталітарними режимами та державами, у складі яких перебувала Україна. Найчастіше єдиною провиною закатованих українців була всього лиш любов до власної країни і власного народу.

  Сьогодні наш прямий обов’язок – зробити усе можливе, щоб подібне більше ніколи не повторилося. Українська держава має нульову толерантність до будь-яких проявів насильства проти особистості, народів чи людства. Суть української демократії та державної політики України полягає у гуманному ставленні до кожної людської особистості та визнанні людського життя найвищою соціальною цінністю.

  Ми твердо йдемо шляхом впровадження демократичних цінностей у нашому суспільстві, докладаємо всіх зусиль, щоб Україна посіла гідне місце в дружньому колі європейських націй, де принципи верховенства права, прав людини та громадянського суспільства є основоположними для реалізації державної політики. Переконаний, що Україна більше ніколи не повернеться в орбіту одіозного імперського простору, який завжди нищив і продовжує нищити свободу людини, свободу соціальних груп та цілих народів.

  Закликаю усіх громадян України вшанувати жертв політичних репресій хвилиною мовчання та запалити сьогодні ввечері свічку пам’яті в рідній домівці.


  З повагою

  Прем’єр-міністр України                                Володимир ГРОЙСМАН 


  Звернення Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій