• In English
  • Енергопостачання соціально важливих об’єктів: переважну більшість рекомендацій Держенергонагляду вже виконано
    Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 16 квітня 2025 року о 09:31

    Суб’єкти господарювання, які здійснюють електро- та теплопостачання соціально важливих об’єктів, виконали понад 83% рекомендацій у галузі електроенергетики та понад 94% — у сфері теплопостачання, наданих Держенергонаглядом.

    Йдеться про заклади охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та державні установи, визначені Київською міською та обласними держадміністраціями пріоритетними.

    Рекомендації, виконання яких триває, переважно стосуються організаційних питань або потребують більш тривалого часу для реалізації. Вони є важливими для підвищення загального рівня експлуатаційної готовності об'єктів у перспективі, водночас не мають критичного впливу на поточну надійність чи безпеку енергопостачання.

    Раніше фахівці Держенергонагляду спільно з представниками операторів системи розподілу здійснили моніторинг забезпечення безпеки електропостачання на 1 764 соціально важливих об’єктах. Також оцінили технічний стан та організацію експлуатації теплових господарств на 1 600 таких об’єктів.

    Під час моніторингів зафіксовано понад 5,6 тисячі недоліків щодо дотримання вимог нормативно-правових актів, норм та правил у галузі електроенергетики, а також близько 3,4 тисячі щодо технічного стану та організації експлуатації енергооб’єктів у сфері теплопостачання.

    За результатами моніторингу, керівництву суб’єктів господарювання надано рекомендації щодо усунення недоліків.

    Моніторинг передбачає перевірку стану інфраструктури, наявності резервних джерел енергії, систем автоматизації та контролю, а також кадрових ресурсів для оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

    Такі огляди допомагають установам та організаціям, які не мають власних енергетичних підрозділів, виявляти потенційні проблеми в електро- та тепломережах, запобігати аваріям, убезпечити персонал й користувачів об'єктів, а також місцевій владі отримати необхідну інформацію для планування заходів та визначення бюджетів для усунення проблемних питань.

    Держенергонагляд тримає на контролі подальше виконання рекомендацій та наголошує на важливості усунення недоліків, що дозволить підвищити надійність та безпеку енергопостачання соціально важливих об’єктів.