• In English
 • Енергоефективність та декарбонізація – невідʼємні складові успішної кліматичної політики

  Енергоефективність та декарбонізація – невідʼємні складові успішної кліматичної політики. На цьому наголосила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час виступу на міжнародному форумі високого рівня «United for Nature. Agenda for Ukraine».

  «Кліматична політика – важлива складова якісної зеленої відбудови країни, подальшого сталого розвитку та повноцінної інтеграції до ЄС. Незважаючи на всі труднощі, зелений перехід має бути зрозумілим і доступний усім. Тому ми в Держенергоефективності підготували низку інструментів:

  - Фонд декарбонізації, як постійне джерело коштів з податку на викиди СО2 – на енергоефективні заходи та досягнення цілей декарбонізації;

  - Національну платформу декарбонізації, а саме – великий ІТ-майданчик із багатьма сервісами (онлайн-навчання, фінансові інструменти (лізинг, факторинг, кредитування), каталог енергоефективного обладнання тощо)», - пояснила Ганна Замазєєва.

  Окрім цього, Держенергоефективності розпочало тісний діалог з очільниками громад по всій країні, відкриваючи регіональні офіси декарбонізації, задля досягнення спільних цілей.

  «Ще одним дороговказом, неодмінно, має бути об’єднаний Національний план дій з енергетики та клімату до 2030 року, де енергоефективність – його невід’ємна частина, - додала Ганна Замазєєва. - Ключове: будемо робити все, щоб принципи «Build Back Better», «Build Back Greener» та «Енергоефективність передусім» було основою майбутньої відбудови України».