• In English
 • Енергетична ситуація в регіонах станом на 16 січня
  Міністерство енергетики України, опубліковано 16 січня 2024 року о 11:30

  Енергетична ситуація в регіонах станом на 16 січня: енергетики повернули світло для понад 27 тисяч споживачів, графіки відключень не застосовуються 

  ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ

  З технологічних причин відключалась лінія 150 кВ, через що було знеструмлено понад 7,5 тисячі споживачів. Енергетики заживили 7,7 тисячі клієнтів – зокрема тих, що були відключені раніше через негоду. Залишаються відключеними близько 400 споживачів.

  Через бойові дії відключено 117 абонентів – їх усіх вже заживлено.

  ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ

  Через ворожі обстріли вимикався 61 населений пункт, всього – понад 15,3 тисячі клієнтів. Енергетики заживили 55 населених пунктів, повернувши світло 14,8 тисячі споживачів. Залишаються знеструмленими 41,5 тисячі абонентів.

  КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

  У Києві з технологічних причин вночі у розподільній мережі 10 кВ були відключення – на ранок знеструмлених споживачів немає. У Київській області через технологічні порушення без світла близько 850 клієнтів. Тривають роботи з підключення.

  КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ

  Минулої доби у районах, що постраждали від негоди, відключалися 10 повітряних ліній. Причина – падіння ожеледі з дротів, що спричинило так зване «галопування» (коливання) дротів та спрацювання захисної автоматики. На 09:00 год. через це без світла близько 400 споживачів.

  Також більше доби через негоду залишаються без напруги близько 2,5 тисячі абонентів. Над їх відновленням працює 21 бригада, 126 людей, 46 одиниць техніки.

  МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ

  Заживлено 477 побутових споживачів та 172 юридичних особи, які раніше були знеструмлені через негоду. Також через спадання з дротів ожеледі сталося відключення повітряної лінії 10 кВ. Залишаються без світла 476 побутових та 27 юридичних споживачів. Відновлювати пошкоджені мережі миколаївським енергетикам допомагають колеги з Черкас, Одеси, Хмельницького, Тернополя, Запоріжжя.

  СУМСЬКА ОБЛАСТЬ

  Через технологічне порушення відключилась повітряна лінія 10 кВ, через що світла немає у 280 споживачів у трьох населених пунктах. Ця лінія розташована в кілометровій зоні від кордону з рф, а тому її відновлення залежить від безпекової ситуації. Загалом в області знеструмлено 57 населених пунктів, всього – близько 2,6 тисячі споживачів.

  ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ

  За минулу добу заживлено 21 точку обліку. Зараз енергетики працюють над відновленням електроживлення на 36 об’єктах. Залишаються знеструмленими через бойові дії 64 населені пункти та близько 15,9 тисячі споживачів.