• In English
 • «Energy for the recovery of Ukraine»: у Варшаві стартує конференція з енергетичного відновлення України
  Міністерство енергетики України, опубліковано 14 листопада 2023 року о 10:21

  За ініціативою Міністерства енергетики України 14 - 15 листопада у Варшаві відбудеться міжнародна конференція «Енергія для відновлення України» (Energy for the recovery of Ukraine). Участь у конференції візьмуть представники понад 500 компаній із 30 країн.

  Українську делегацію очолить Міністр енергетики України Герман Галущенко.

  Участь у конференції також візьмуть Європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон (онлайн), Заступниця помічника державного секретаря США Бюро з енергетичних ресурсів США Лаура Лохман, спеціальний уповноважений Президента Франції з питань допомоги та відбудови України П'єр Ельбронн, Міністр клімату, енергетики і комунального господарства Данії Ларс Огор, Міністр із міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл, Міністр зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо, Віце-міністр енергетики Литви Альбінас Зананавічюс, Заступник державного секретаря міністерства клімату і навколишнього середовища Польщі Адам Гібурж-Четвертинський, Генеральний директор з питань Азії, Південно-Східної та Східної Європи, Близького Сходу і Латинської Америки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини Крістін Тотцке, а також Директор Секретаріату Енергетичного Співтовариства Артур Лорковський.

  «Україна стане енергетичним хабом Європи. Повномасштабна війна з російським агресором не тільки не зупинила нашу європейську інтеграцію, вона її підштовхує. Керуючись цілями «зеленого» переходу, ми будемо відбудовувати і модернізувати український енергетичний сектор, інтегруючи його до європейських ринків. Дякуємо міжнародним партнерам, які підтримують Україну, ваші інвестиції у відновлення і відбудову української енергетики – це внесок у зелене енергетичне майбутнє Європи», - наголосив очільник Міненерго.

  У межах заходу також відбудеться виставка, на якій українські та іноземні енергетичні компанії та провідні міжнародні інституції презентують потенційні напрямки співпраці для відновлення України. Серед учасників - General Electric, Ingrid Capacity AB, Hyundai Engineering & Construction Co. Ltd, ORLEN Synthos Green Energy та багато інших.

  Також участь у виставці візьмуть українські компанії. Зокрема державні Оператор ГТС України, НАЕК «ЕНЕРГОАТОМ», «Центренерго», АТ «Укртрансгаз», АТ «Укргазвидобування», НЕК «Укренерго», «Укргідроенерго». Також долучаться провідні Агентства та інституції - JICA, USAID, Світовий банк.

  Учасники конференції обговорять питання, пов’язані з відновленням енергетичної інфраструктури України, енергобезпекою, розвитком «зеленої» енергетики та перетворенням України на енергетичний хаб Європи.

  Під час заходу учасники зможуть почути від високопосадовців плани розвитку енергетичного сектору на наступний рік, а бізнес своєю чергою окреслить власне бачення процесів і змін, необхідних для залучення інвестицій в енергетику.