• In English
 • Енергоефективність в Україні: Ольга Буславець розповіла народним депутатам про досягнення та перспективи
  Міністерство енергетики України, опубліковано 13 жовтня 2020 року о 19:11

  Продовження програми «теплих» кредитів, законопроект «Про енергетичну ефективність», Національний план дій з енергоефективності до 2030 року, низка законодавчих ініціатив та нормативних документів у сфері екодизайну та енергоефективного маркування – про ці та інші досягнення Міністерства енергетики розповіла в.о. Міністра Ольга Буславець під час комітетських слухань комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, що відбулися сьогодні в режимі онлайн-конференції.

  «Уряд схвалив ініційоване Міненерго рішення щодо продовження у 2021 році програми «теплих кредитів». Державна підтримка надаватиметься для мешканців індивідуальної забудови», – наголосила Ольга Буславець.

  На наступний рік програма потребуватиме фінансування у 150 млн грн, які Верховна Рада має передбачити у Держбюджеті на 2021 рік.

  Крім того, Міністерство працює над Концепцією нової цільової 5-річної програми. Вона стосуватиметься підтримки енергоефективності в галузях, яким не приділяється належної уваги: в першу чергу, це промисловість, бюджетна сфера, інфраструктура зарядних станцій для електрокарів тощо.

  Триває імплементація законодавства ЄС з питань енергоефективності відповідно до міжнародних зобов’язань за Угодою про асоціацію та Договором про заснування Енергетичного Співтовариства.

  «Після більш ніж п’яти років обговорення фіналізовано законопроект «Про енергетичну ефективність». Проект узгоджено із Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та враховано результати широкого експертного обговорення», – зазначила в.о. Міністра.

  Паралельно із цим напрацьовано Національний план дій з енергоефективності на період до 2030 року – це новий європейський підхід до стратегічного планування в цій галузі.

  Обидва проекти направлені до інших міністерств для розгляду та погодження.

  Послідовно виконуються вимоги ЄС щодо запровадження енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів та прийняття технічних регламентів з екодизайну, якими встановлюються вимоги до енергетичних характеристик таких продуктів. На сьогодні прийнято 23 технічних регламенти з екодизайну та 11 – з енергетичного маркування.

  Понад 220 місцевих органів влади впровадили енергоменеджмент або енергомоніторинг у бюджетних установах.

  Розвивається ринок енергосервісу: місцевими та центральними органами влади укладено більше 540 ЕСКО-договорів на загальну суму більше 1,2 млрд грн. Напрацьована низка законодавчих ініціатив, що дозволять продовжити укладати ЕСКО-договори та вдосконалити механізм енергосервісу.

  У перспективі Міненерго планує ініціювати створення Фонду декарбонізації. Крім того, Міненерго розробляє Концепцію «розумних мереж» в Україні, що дозволить сформувати і застосовувати єдину технічну політику модернізації електромереж країни. Це дозволить разом з впровадженням ефективного RAB-регулювання (стимулюючого тарифоутворення) залучити інвестиційні кошти для модернізації електромереж з метою зниження втрат, покращення якості послуг, більш ефективного використання електроенергії.

  Розпочалось реформування Державного агентства з енергоефективності, яке має стати ключовим крос-секторальним органом щодо реалізації політики «зеленого» переходу та забезпечення сталого розвитку країни.