• In English
 • Енергоефективність на машинобудівних підприємствах: підготовлено перелік типових дієвих заходів

  Проект GIZ «Консультування підприємств щодо енергоефективності» за підтримки Мінекономіки та Держенергоефективності оприлюднив результати енергоаудитів 18 підприємств машинобудівної галузі.

  Як відомо, машинобудівна галузь є однією з провідних галузей промисловості.

  «Підвищення конкурентоспроможності цих підприємств потребує їхньої енергетичної модернізації та впровадження енергоефективних проектів, які будуть дієвими саме для цієї галузі», - повідомив Костянтин Гура, т.в.о. Голови Держенергоефективності.

  Так, за результатами проведених енергоаудитів зроблено важливі висновки:

  Машинобудівна промисловість найбільше залежить від електроенергії (50,4%). Споживання природного газу становить 19,9%, а вугілля та деревини - 29,7% переважно для опалення та гарячого водопостачання.

  На виробничі процеси припадає 85,5 % спожитої енергії, ще близько 8,2 % використовують системи опалення та підігріву води, а 6,3 % — це втрати.

  Найбільший потенціал енергозбереження мають системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, генерація та постачання тепла, освітлення, вироблення та розподіл електроенергії, виробничі процеси.

  61% енергозаощадження від загальної економії можна досягнути завдяки заходам з енергоефективності з періодом окупності до 2 років.

  Перелік типових заходів з енергоефективності, рекомендованих машинобудівним підприємствам, дізнавайтеся у брошурі за посиланням: https://saee.gov.ua/sites/default/files/2020_12_28_Machinery_UA.pdf