• In English
 • Енергоефективність будівель має закладатися ще на початку проектування


  Розвиток енергоефективного будівництва та необхідні для цього інструменти обговорили учасники онлайн-конференції “From BIM to BEM”, ініційованої архітекторами.

  Відкриваючи захід, т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура наголосив на актуальності теми, оскільки сектор будівель – один із найбільш енергоємних. За даними Держстату, у 2019 р. побутовий сектор (житлові будівлі) в Україні використав близько третини всього енергоспоживання, а саме – 28,4%.

  «Енергоефективне будівництво – суттєвий внесок до енергонезалежності держави, декарбонізації та створення комфортних умов для громадян. Тому працюємо над впровадженням такого вже відомого у світі напряму, як NZEB-будівлі», – зауважив Костянтин Гура.

  В Україні вже прийнято Концепцію та Національний план щодо поетапного збільшення кількості будинків з близьким до нульового рівнем енергоспоживання.

  Наступний крок – прийняття вимог до NZEB-будівель, над чим наразі працює Мінрегіон з Держенергоефективності та представниками експертного середовища.

  Також необхідно розробити фінансові стимули при будівництві за стандартом NZEB.

  Крім цього, в країні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. На сьогоднішній день енергетичні сертифікати виготовляються із використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва та з присвоєнням реєстраційного номера в цій системі. Станом на 1 березня ц. р. видано понад 6 тис. сертифікатів. Водночас, Держенергоефективності звертає увагу енергоаудиторів на необхідність проведення якісної сертифікації.

  Учасники конференції також детально обговорили важливість тих інструментів, які допоможуть ще на ранніх етапах проектування розраховувати енергоефективну архітектуру.

  Використання ВІМ-технологій дозволить вивести будівельну галузь на новий рівень, забезпечить якість контролю будівельних робіт та сприятиме реалізації в країні сучасних проектів.

  Застосування зазначених технологій дасть можливість досягти практично повної відповідності характеристик майбутнього об’єкта вимогам замовника, що дуже важливо при проектуванні та будівництві будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.