• In English
 • Енергоефективні заходи – це реальний спосіб зменшити комунальні рахунки, - Держенергоефективності

  Більше 500 тис. сімей-учасників програми «теплих кредитів», а це фактично населення цілої області країни, вже утеплили оселі та заощаджують на комунальних рахунках від 20% до 50% та навіть більше. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук у студії каналу «UA: Перший», де з експертами та героями програми «По обіді шоу» обговорив переваги утеплення, встановлення сонячних панелей, вітроустановок, теплових насосів та реалізації інших енергоощадних заходів.

  «У реальну вигоду «теплих кредитів» повірили ОСББ. За 4 роки програмою державної підтримки скористалися понад 2800 ОСББ, з яких 1600 об’єднань - саме  у 2018 р., що в 1,3 раза більше, ніж у цілому за останні 3 роки», – прокоментував Сергій Савчук.

  ОСББ на власному досвіді переконалися, що комплексна термомодернізація дає можливість скоротити витрати на опалення вдвічі та навіть утричі.

  Додатковий бонус для ОСББ: вартість квартир в утеплених будинках зростає у середньому на 30%.

  Важливо, що співфінансування енергоефективних заходів також надає місцева влада. На сьогодні у співпраці з Держенергоефективності запроваджено 169 місцевих програм здешевлення «теплих кредитів».

  Окрім енергоефективних заходів, все більше домогосподарств цікавляться відновлюваними джерелами енергії, щоб стати менш енергозалежними.

  «Так, за останні 4 роки більше 6 тисяч домогосподарств встановили сонячні електростанції загальною потужністю 121 МВт. Тепер ці родини самостійно генерують необхідну електроенергію та навіть продають її надлишок державі за «зеленим» тарифом», - наголосив Сергій Савчук.