• In English
 • Енергетичну безпеку, цифровізацію і транспорт обговорили прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо з Президентом Єврокомісії 
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 30 листопада 2021 року о 17:34

  У межах формату Асоційованого тріо у Брюсселі 30 листопада відбулася зустріч Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, очільника Уряду Грузії Іраклія Гарібашвілі та Глави Уряду Молдови Наталії Гавріліце з Президентом Європейської Комісії Урсулою фон дер Ляєн. 

  Прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо наголосили на важливості координації зусиль напередодні шостого саміту Східного партнерства. 

  Очільник Уряду України Денис Шмигаль зазначив, що вітає готовність Європейського Союзу до поступової інтеграції східних партнерів у внутрішній ринок ЄС.

  Денис Шмигаль підкреслив, що на тлі газової кризи на європейському ринку забезпечення енергетичної безпеки та безпеки енергопостачання має залишатися в центрі уваги регіональної співпраці. 

  «Енергетична безпека є одним із ключових пріоритетів Уряду України, що включає диверсифікацію шляхів постачання енергоносіїв, протидію російському газовому шантажу та синхронізацію з європейською мережею ENTSO-E. Україна прагне залишатися надійним транзитером газу, виступає за збереження транзиту й укладання нового контракту відповідно до європейських правил», — наголосив очільник українського Уряду. 

  За його словами, Україна надала свої пропозиції щодо посилення спільної енергетичної безпеки із Євросоюзом, зокрема створення відповідної Регіональної платформи. В рамках реалізації цієї ініціативи Україна готова забезпечити додатковий транзит газу за зниженим тарифом та надати частину своїх підземних сховищ для зберігання газу європейськими компаніями. 

  Денис Шмигаль під час зустрічі також відзначив, що країни Асоційованого тріо глибоко інтегровані в транспортні мережі ЄС. Водночас, враховуючи постійно зростаючі обсяги торгівлі, наразі є актуальні питання, які потребують вирішення, зокрема з урахуванням розвитку ситуації навколо Білорусі.

  «Україна зацікавлена вести переговори з Європейським Союзом щодо лібералізації ринку автомобільних перевезень з країнами-членами ЄС. Належне функціонування транспортних послуг має вирішальне значення для ефективності ПВЗВТ та сталого зростання торгівлі», — підкреслив Прем’єр-міністр України. 

  Очільник українського Уряду відзначив, що укладення угоди про автомобільні перевезення, як передбачено в Угоді про асоціацію, вирішить питання дозволів та сприятиме ефективному впровадженню поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі для обох сторін. 

  Крім того, Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності посилення регіонального співробітництва в питаннях клімату й екології. 

  «Інтеграція Європейського зеленого курсу до порядку денного Асоційованого тріо має стати одним із головних стовпів для створення сильного тріо Східного партнерства. Зелена трансформація потребуватиме значної підтримки з боку ЄС у впровадженні реформ, зокрема в частині адаптації національного законодавства», — зауважив Денис Шмигаль. 

  Прем'єр-міністр також підкреслив, що ЄС має врахувати готовність держав Тріо впроваджувати Зелений курс в контексті майбутнього застосування вуглецевого податку (CBAM), який не має стати перешкодою для торговельних відносин між державами-партнерами.

  За словами Глави Уряду України, цифровізація також є одним із найперспективніших напрямків для розвитку співпраці між ЄС та країнами Тріо, і важливо заохочувати участь держав у відповідних європейських цифрових ініціативах. Такий підхід цілком поділяється Президентом Єврокомісії.

  Енергетичну безпеку, цифровізацію і транспорт обговорили прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо з Президентом Єврокомісії  Енергетичну безпеку, цифровізацію і транспорт обговорили прем’єр-міністри країн Асоційованого тріо з Президентом Єврокомісії