• In English
 • Еміне Джапарова: Створення формалізованого міжнародного майданчика покликане якісно посилити міжнародний вимір роботи на кримському напрямі
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 06 серпня 2020 року о 18:47

  «Створення формалізованого міжнародного майданчика покликане якісно посилити міжнародний вимір роботи на кримському напрямі», - заявила перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час зустріч з пані Послом Сполученого Королівства в Україні Меліндою Сіммонс.

  Еміне Джапарова детально ознайомила співрозмовницю із системними порушеннями Росією міжнародного права на тимчасово окупованому півострові та наголосила на важливості створення спеціалізованого міжнародного формату, «Кримської платформи», покликаного систематизувати координацію міжнародних заходів на вищому та інших політичних рівнях. «Ініціатива має посилити актуальність кримського питання для міжнародної спільноти», - наголосила перший заступник Міністра.

  У свою чергу Мелінда Сіммонс запевнила у незмінності позиції Лондона, яка полягає у необхідності повернення Росією Криму, та висловила готовність і надалі спільно діяти разом з Україною у цьому напрямі.

  Українська та британська дипломатки високо оцінили проекти з розвитку жіночого лідерства, які наразі реалізуються МЗС та Дипломатичною академією України, та погодилися із необхідністю їх розвивати.

  Окрема увага була приділена проектам публічної дипломатії, які розроблені МЗС з метою подолання гібридних загроз.

  Сторони також обговорили широкий спектр двосторонніх питань, підтвердивши зацікавленість у найшвидшому підписанні Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Великою Британією, а також перспективи проведення політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами двох країн.

  Еміне Джапарова подякувала за політичну та практичну підтримку України з боку Сполученого Королівства і висловила сподівання на подальшу плідну взаємодію сторін у протистоянні російській агресивній поведінці.