• In English
 • Еміне Джапарова: Щиро вдячні за підтримку Італією європейської перспективи України
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 24 травня 2022 року о 11:26

  У рамках візиту до Італії Перший заступник Міністра закордонних справ Еміне Джапарова провела низку заходів з метою адвокації надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС.

  Зокрема, Еміне Джапарова виступила із промовою у римському університеті Libera Università Internazionale Degli Studi Sociali “Guido Carli” на тему «Україна-Європа: разом». Участь у заході взяли студенти та професорсько-викладацький склад закладу, провідні італійські та міжнародні експерти, представники італійських ЗМІ.

  Перший заступник Міністра поінформувала про російську агресію проти України та висловила вдячність Італії за надану всебічну політичну, гуманітарну та фінансову підтримку Україні.

  Еміне Джапарова підкреслила, що кінцевою метою росії є продовження політики сталінського режиму, яка на прикладі голодоморів та геноцидів українського та кримськотатарського народів мала за мету їхнє цілковите підкорення і подальшу ліквідацію.

  Перший заступник Міністра наголосила, що військова кампанія Росії в Україні стосується не лише імперських амбіцій у конкретному регіоні. «Мова йде про реваншизм і глобальний ревізіонізм. І сьогодні Україна веде боротьбу за весь цивілізований демократичний світ проти експансії тоталітаризму та автократії».

  Еміне Джапарова зазначила, що ключовими факторами, які стануть визначальними для перемоги України є запровадження жорсткого шостого пакету санкцій ЄС проти росії, продовження надання Україні військової допомоги, а також надання нашій державі статусу країни кандидата в ЄС.

  У цьому зв’язку вона зазначила, що за перші два місяці війни проти України росія заробила 63 млрд євро за торгівлю енергоносіями, з яких приблизно 44 млрд євро – від країн ЄС.

  «Сьогодні 91% українців підтримують європейську інтеграцію держави і я дуже рада, що 70% італійців виступають за членство України в ЄС. Жодна інша європейська держава не заплатила такої високої ціни за своє європейське майбутнє, яку сьогодні платять мільйони громадян України», = підкреслила Перший заступник Міністра.

  Вона також нагадала аудиторії слова Міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про те, що надання Україні статусу країни-кандидата в червні цього року не стане революцією, натомість буде актом визнання, адже ЄС потребує України не менше, ніж Україна потребує ЄС.

  Еміне Джапарова також представила аудиторії як безпекові, так і економічні переваги від майбутнього членства України в ЄС та висловила вдячність за підтримку урядом Італії суверенітету України, а також за чіткий сигнал Голови Ради Міністрів країни про те, що Італія хоче бачити Україну в ЄС.

  У м. Рим Перший заступник Міністра обговорила питання європейської інтеграції України з італійськими та іноземними ЗМІ в аналітичному центрі «Фундація Луїджі Ейнауді», на італійському телебаченні, а також під час розширеної зустрічі в МЗС з іноземним дипломатичним корпусом, акредитованим в Римі. Перебуваючи в Італії, Еміне Джапарова провела низку зустрічей з євроінтеграційної тематики на полях 132-ої міністерської сесії Комітету Міністрів Ради Європи у м.Турин.

  Еміне Джапарова також зустрілась з Головою Італійської федерації захисту прав людини Антоніо Станго, який у 2021 році на звернення МЗС став публічним ментором незаконно засудженого на 12 років кримськотатарського правозахисника, громадянського журналіста Амета Сулейманова.