• In English
 • Денис Малюська провів зустріч з представниками Місії USAID
  Міністерство юстиції України, опубліковано 24 травня 2022 року о 11:25

  Міністр юстиції Денис Малюська зустрівся із заступником Голови Місії США в Україні Аланом Перселлом та Головою Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом.

  Основна увага під час зустрічі була приділена пріоритетам подальшої співпраці в сфері юстиції за існуючими проектами, а також необхідністю визначення нових пріоритетів, враховуючи збройну агресію російської федерації проти України, яка продовжується.

  «Наразі судові експерти НДУСЕ Міністерства юстиції беруть участь у розслідуванні та огляді місць подій злочинів, скоєних рф на території України. Відтак на сьогодні вкрай необхідною є допомога у придбанні обладнання, устаткування, спецодягу та витратних матеріалів», – зазначив Денис Малюська.

  Особливу увагу сторони приділили заходам, що вживаються українською владою задля забезпечення розслідування злочинів, які російська федерація продовжує вчиняти в Україні, нехтуючи нормами міжнародних конвенцій та гуманітарного права.

  Міністр юстиції розповів про те, що система безоплатної правової допомоги відіграє важливу роль у процесі збору та фіксації доказів злочинів, скоєних рф на території України. Працівники центрів з надання безоплатної правової допомоги, між іншим, організовують та забезпечують роботу з населенням, роз’яснюють їхні права та, у разі потреби, взаємодіють з органами прокуратури та поліції.

  Учасники зустрічі обговорили питання створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії, важливі новації проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо функціонування місцевого самоврядування у період дії воєнного стану (№7269), особливості винесення судових вироків російським військовим, а також питання адаптації системи виконання судових рішень до вимог воєнного часу.

  Міністр подякував USAID за продуктивну співпрацю у реалізації спільних проектів та висловив сподівання на започаткування нових, з урахуванням вимог воєнного часу.

  Джеймс Хоуп підтвердив готовність надання всілякої підтримки та допомоги з боку USAID.