• In English
 • Електронна торгівля: Мінцифри почала координувати пілотний проект eDelivery між Україною та Вірменією
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 19 січня 2021 року о 17:21


  Міністерство цифрової трансформації України розпочало координувати пілотний проект щодо використання електронних інвойсів за допомогою рішення eDelivery між компаніями з України та Вірменії.

  Пілот реалізується в рамках проекту EU4Digital за підтримки Мінцифри та «Агентства з впровадження інфраструктури електронного урядування» («EKENG») Республіки Вірменія.

  Навіщо це?

  На сьогодні обмін паперовими рахунками-фактурами з транскордонними партнерами може зайняти до 10 робочих днів, в той час як з eDelivery це займає секунди.

  «Успіх пілотного проекту eDelivery між Україною та Польщею створює передумови для реалізації проекту з іншими країнами, зокрема Вірменією. Це крок до безпечного, надійного, доступного та ефективного обміну даними транскордонних рахунків-фактур між східними країнами-партнерами та ЄС», — Михайло Латинський, проектний менеджер пілоту eDelivery від Мінцифри.

  Які компанії беруть участь у пілотному проекті України з Вірменією?

  Vedi-Alco — один з провідних виробників алкогольних напоїв у Вірменії, що експортує свій товар до Європи, Росії, США та багатьох інших країн, включаючи Україну.

  Alkoline — це компанія, що швидко зростає та входить до п’ятірки провідних виробників і дистриб’юторів натуральних алкогольних напоїв в Україні та за її межами. Одним з її ділових партнерів є Вірменія.

  Державне підприємство «Дія» бере участь у пілотному проекті з Вірменією, додатково вдосконалюючи технічні можливості для обміну стандартизованими даними рахунків-фактур за допомогою eDelivery.

  Що відбудеться після закінчення пілотного проекту?

  Програма EU4Digital підготує рекомендації щодо необхідних правових, організаційних та технічних коригувань для повномасштабного впровадження рішень, а також масштабування eDelivery у східних країнах-партнерах, зокрема в Україні.

  Більше інформації про eDelivery.

  У грудні 2020 року Мінцифри спільно з EU4Digital провели просвітницький вебінар, в якому безпосередні учасники пілотного проекту eDelivery України з Польщею презентували результати та поділилися власними оцінками. Вебінар можна переглянути за посиланням.