• In English
 • Екстрена психологічна допомога для ветеранів має запрацювати у віддалених районах, – Юлія Лапутіна
  Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 21 вересня 2021 року о 18:07

  Міністерство у справах ветеранів України працює над зміною підходів до надання психологічної допомоги захисникам, та має намір створити нову дієву систему психологічної реабілітації. Про це під час інтерв’ю суспільно-релігійному проекту Української Греко-Католицької Церкви «Живе телебачення» розповіла Міністр у справах ветеранів Юлія Лапутіна. 

  «Ми хочемо змінити підходи до психологічної допомоги захисникам та створити систему, яка буде дійсно дієвою. Ми розуміємо, що багато реабілітаційних центрів сформовані ще за радянських часів, а психологічна реабілітологія з’явилася в Україні не так давно, – сказала Юлія Лапутіна. – Якщо ми проаналізуємо досвід США, то там Міністерство у справах ветеранів має бюджет другий після Пентагону, створено надсучасні центри медичної та психологічної реабілітації. Напередодні святкування 30-ї річниці Незалежності України до нас завітали американські українські ветерани – етнічні українці, які служили в армії США. Вони відвідали шпиталь, де наразі перебувають захисники, які тільки повернулися з війни та мають важкі поранення. Після цього американські ветерани зазначили, що у США одразу після поранення, як тільки військовий приходить до тями, з ним працює не тільки хірург і анестезіолог, а й психолог. Адже травматизація вже відбулася. Особливо це стосується тих, хто має ампутацію».

  Міністр у справах ветеранів наголосила, що Україна має досліджувати та впроваджувати найкращі практики з надання психологічної допомоги захисникам.

  «Інше питання полягає у тому, що багато захисників повертаються з війни не до обласних центрів, де є розгалужена система медичних закладів, а у віддалені райони. Там немає жодного психолога. І ми маємо вибудувати систему, в якій екстрена психологічна допомога запрацює також у маленьких містечках та селах», – заявила Юлія Лапутіна.

  Очільниця Мінветеранів зазначила, що наразі кожен захисник України може отримати безкоштовну медичну та психологічну допомогу.

  «У кожній області України працюють реабілітаційні центри, а у Мінветеранів розроблені програми по санаторно-курортному лікуванню та психологічній реабілітації, за якими захисники можуть отримати безкоштовну допомогу», – підкреслила Юлія Лапутіна та зазначила, що у цьому році Мінветеранів добилося, щоб психологічну допомогу міг отримувати не тільки ветеран, а й члени його родини.