• In English
 • Експортна стратегія є спільним орієнтиром держави і бізнесу для просування бренда України за кордоном, - Тарас Качка
  Міністерство економіки України, опубліковано 07 липня 2021 року о 15:17

  Участь у форумах, самітах та інших міжнародних заходах – це унікальний спосіб презентувати бренд України на світовій торговій арені. Адже в Україні виробляють дійсно якісну, здорову, орієнтовану на майбутнє продовольчу продукцію. Те ж саме стосується і промисловості. Таку думку висловив заступник Міністра економіки – Торговий представник України Тарас Качка під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Міжнародна політика».

  «Ми прагнемо до того, щоб в нас була синергія в тому як індивідуальний бізнес і держава презентують себе за кордоном. І для того, щоб ми говорили про одні і ті самі речі – цьому слугує Експортна стратегія України, яка є для нас спільним орієнтиром. Зараз у нас завершується перший період дії Стратегії, і ми маємо можливість спільними зусиллями уточнити наші пріоритети в міжнародній торгівлі», - зазначив Тарас Качка.

  Заступник Міністра окреслив стратегічні ринки для України, над розширенням доступу до яких працюють у Мінекономіки. В той час як раніше Україна була орієнтована на ринки найближчого оточення, наразі держава має масштабну програму з укладення угод про вільну торгівлю з країнами Північної Африки, Близького Сходу, ЄС, регіонів Чорного та Середземного морів.

  «У нас запрацювала Угода про вільну торгівлю з Британією. У першому півріччі цього року ми зафіксували профіцит у торгівлі та посилену увагу нашого бізнесу щодо доступу на цей ринок. Також запрацювала Угода з Ізраїлем і, нарешті, пан-європейсько-середземноморська кумуляція – інструмент, який дозволяє об’єднувати виробництво з вузлів у 38 країнах», - підкреслив заступник Міністра.

  Тарас Качка також зазначив, що Україна оновила Угоду про вільну торгівлю з Північною Македонією, а з Чорногорією і Молдовою вже підготовлені протоколи на підписання відповідних угод. Крім того, в Міністерстві працюють над початком переговорів з Сербією з цього питання. Щодо Туреччини, то вже відбувся раунд переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю.

  Також Україна зацікавлена в розширенні доступу на ринки країн Південно-Східної Азії – Китаю, В’єтнаму та Індонезії. З цього питання в Мінекономіки також ведеться активна робота.