• In English
 • Експорт українських товарів за 2021 рік сягнув рекордних 68 млрд доларів, — Прем’єр-міністр
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 20 січня 2022 року о 14:52

  У 2021 році Україна досягла рекордного показника ВВП у майже 200 млрд доларів США та середньої заробітної плати в понад 550 доларів США. Крім того, експорт українських товарів за 2021 рік сягнув рекордних 68 млрд доларів. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час онлайн-заходу «Реформи задля інвестицій в Україну», що відбувся в межах підготовки до Міжнародної конференції з питань реформ в Україні 2022.

  Очільник Уряду назвав основні досягнення України в економічній та інвестиційній сферах за 2021 рік, серед яких відкриття ринку землі, створення економічного режиму «Дія Сіті» та зменшення ролі держави в економіці.

  «Торік ми запустили систему державних стимулів для великих інвестиційних проектів. Завдяки їй до урядового офісу UkraineInvest вже звернулося понад 20 інвесторів з інвестиційними проектами на суму понад 2 млрд доларів США. Наприкінці грудня дві перших заявки вже були подані в Мінекономіки й наразі опрацьовуються для надання державної підтримки», — зазначив Денис Шмигаль.

  Також Прем’єр-міністр підкреслив, що з моменту запуску в Україні ринку землі станом на середину грудня 2021 року в Україні уклали 66 тисяч угод купівлі-продажу земельних ділянок. За його словами, за 9 місяців 2021 року інвестиції в агрогалузь зросли на більш ніж 30%.

  «Минулого року також було ініційовано створення економічного режиму «Дія Сіті» для залучення інвестицій в ІТ-сектор. Завдяки ухваленню Закону «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» Україна сформує сприятливі умови для ведення інноваційного бізнесу в Україні, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій і талановитих фахівців», — відзначив очільник Уряду.

  Як зауважив Денис Шмигаль, задля зменшення ролі держави в економіці Уряд працює в трьох напрямах: приватизація державних підприємств, державно-приватне партнерство в інфраструктурі та енергетиці, якісне корпоративне управління. За його словами, наразі реформа корпоративного управління впроваджується в топ-15 держкомпаній.

  «Протягом 2021 року ми провели 345 приватизаційних аукціонів на суму 5,4 млрд грн. Це рекордний показник за останні 10 років», — додав Прем’єр-міністр.

  Крім того, як зазначив Глава Уряду, у 2021 році було запущено стимули для розвитку індустріальних парків, спрощено процедуру приєднання до електричних мереж, видано рекордний об’єм дешевих грошей для малого та середнього бізнесу, ліквідовано тисячі різних непотрібних регуляцій та запроваджено десятки нових онлайн-послуг, що унеможливлює корупцію та зменшує навантаження на бізнес.

  Експорт українських товарів за 2021 рік сягнув рекордних 68 млрд доларів, — Прем’єр-міністр