• In English
 • Експертний діалог: Підсумки публічного обговорення законопроекту про ринок віртуальних активів в Україні
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України, опубліковано 20 липня 2023 року о 10:29

  НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) провела чергове засідання Консультаційної ради з питань регулювання віртуальних активів та підбила підсумки публічних обговорень проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні».

  Керівництво Комісії, експертна група та партнери з Ernst&Young за підтримки Проекту USAID «Реформування фінансового сектору» провели предметну дискусію щодо фахових зауважень до законопроекту, який передбачає імплементацію регламенту ЄС щодо ринків криптоактивів МіСА. Всього до НКЦПФР надійшло близько 200 коментарів, частину з яких враховано. Також було обговорено дорожню карту подальшого впровадження проекту ЗУ про віртуальні активи.

  «Ми завершили важливий етап у роботі над законопроектом по запуску ринку віртуальних активів в Україні - зібрали фахову експертизу, почули всі зацікавлені сторони цього процесу та пропрацювали великий масив ключових питань», - наголосив Член НКЦПФР Юрій Бойко.

  Зі свого боку Член НКЦПФР Максим Лібанов зазначив: «Незабаром опрацьований фінальний текст буде направлено на погодження до профільних органів. Ми сподіваємось на оперативний фідбек від колег задля швидкої подачі проекту закону народним депутатам в профільний комітет».

  Нагадаємо, що структура законопроекту складається з таких основних пластів:

  – зміни до Податкового кодексу України,

  – нову редакція Закону України «Про віртуальні активи»,

  – зміни до інших законодавчих актів.

  Дякуємо експертам ринку, стейкхолдерам державних органів та представникам депутатському корпусу за фахову експертизу та залученість до підготовки проекту закону про віртуальні активи. Найближчим часом текст також буде оприлюднено для членів Консультаційної ради.