• In English
 • Економити до 50% на платіжках – реальний досвід утеплених ОСББ

  В інтерв’ю телеканалу «Україна 24» т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура повідомив, наскільки вигідно підвищувати енергоефективність житлових будинків.

  "Житловий сектор – один з найбільш енергоємних. На нього припадає 33% всього енергоспоживання в країні. Йдеться про близько 80 тис. багатоповерхівок та 6,5 млн індивідуальних будинків. Тому використання потенціалу енергоефективності, щоб зменшити енергоспоживання та відповідні витрати, є важливим як для країни, так і для кожної родини», - повідомив Костянтин Гура.

  Щоб допомогти домогосподарствам підвищувати енергоефективність своїх будинків, було запроваджено різні інструменти фінансової підтримки.

  Наприклад, близько 860 тис. родин скористалися «теплими кредитами» та  інвестували в енергоефективні заходи майже 9 млрд грн. Серед учасників – понад 6600 ОСББ (третина усіх об’єднань в країні). Щорічна економія енергії учасниками програми в еквіваленті природного газу оцінюється у 450 млн м3.

  Результати проведених оцінок свідчать про те, що програма дозволяє в середньому щорічно економити:

  · 20% теплової енергії в ОСББ;

  · 30% природного газу в домогосподарствах.

  При цьому чимало ОСББ діляться успішними історіями комплексної термомодернізації, завдяки якій вдалося зменшити платіжки за опалення удвічі та навіть більше.

  60% витрат за тепло заощаджують мешканці ОСББ «Оберіг на Позняках».