• In English
 • Економіка України повноцінно функціонує, зокрема завдяки внутрішньому попиту та фінансовій підтримці донорів: Сергій Марченко для The Economist
  Міністерство фінансів України, опубліковано 15 грудня 2022 року о 14:48

  Надходження ПДВ до Держбюджету збільшилися на 40%, порівнюючи з першими місяцями повномасштабної війни. Про це сказав Міністр фінансів України Сергій Марченко в інтерв’ю для британського медіа The Economist.

  “Незважаючи на системні ракетні обстріли росією та відключення електроенергії, економіка України продовжує працювати. Внутрішнє споживання зростає, а міжнародні партнери допомогли профінансувати більше половини дефіциту бюджету. Ми маємо і надалі підтримувати “нормальне” життя для збереження стабільності в країні та пришвидшення перемоги у війні”, — зазначив Сергій Марченко.

  Також Міністр фінансів наголосив на важливості прогнозованості та системності надходження зовнішнього фінансування у наступному році. 

  “Нещодавно ЄС схвалили 18 млрд євро макрофінансової допомоги Україні на 2023 рік. Сполучені Штати також запропонували надати пряму бюджетну підтримку у 10 млрд доларів США. Ми маємо більшу передбачуваність зовнішнього фінансування, що дає змогу більш точно планувати бюджет на наступний рік”, — сказав Сергій Марченко.

  Окрім того, Міністр фінансів зазначив, що структура воєнної економіки України змінюється. Раніше в країні домінували великі підприємства, які виробляли близько 90% продукції та здебільшого контролювалися українськими олігархами: “Сьогодні українська економіка зменшує залежність від олігархів”.