• In English
 • Екологічний договір для України: Міжнародна робоча група щодо екологічних наслідків війни актуалізувала процес його реалізації

  Учасники Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни, співголовами якої є керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та екс-Віце-прем'єр-міністр, колишній Міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, обговорили імплементацію положень Екологічного договору для України та подальші плани роботи.

  Участь у засіданні взяли Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, радник Керівника Офісу Президента України Олександр Бевз, заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Євгеній Федоренко та представники Європейського інституту миру.

  Маргот Вальстрем подякувала колегам за адвокацію Екологічного договору та відзначила позитивне ставлення українських урядовців та громадськості до цього документа. Вона також відзначила роботу України у сфері гуманітарного розмінування.

  Радник Керівника Офісу Президента України Олександр Бевз проінформував про роботу України на міжнародній арені щодо адвокації Компакту. Він також наголосив на важливості пришвидшення цього процесу у рамках підготовки до Глобального саміту миру у червні цього року та секторальних форумів, які будуть присвячені реалізації усіх пунктів Формули миру Президента Володимира Зеленського.

  Руслан Стрілець повідомив, що наразі над імплементацією Екологічного договору працює ціла урядова команда, до складу якої входять представники з 14 органів влади. Вже відбулася перша установча зустріч.

  «Отримали пропозиції від урядових інституцій. Вже завершили роботу над проектом плану заходів з реалізації Компакта. Найближчим часом документ буде винесений на громадське обговорення та поданий на розгляд Уряду», - повідомив Руслан Стрілець.

  За його словами, адаптуючи українське законодавство до законодавства ЄС, ми зможемо втілити в життя переважну частину рекомендацій Екологічного договору для України.

  Учасники також погодилися щодо важливості активного залучення до роботи у робочій групі по пункту 8 Формули миру країн Глобального Півдня. Над чим наразі й триває робота. Домовились наступну зустріч провести у травні.