• In English
 • Ефективне співробітництво України та США сприяє зміцненню енергетичної безпеки

  Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель обговорив питання співпраці України та США в енергетичній сфері та вироблення єдиної стратегії розвитку енергетичної галузі обох країн з Вільямом Тейлором, тимчасово повіреним у справах США в Україні та делегацією Міністерства енергетики США.

  Олексій Оржель подякував американським колегам за постійну підтримку з боку США, співпрацю в напрямку зміцнення енергетичної безпеки, надання експертної допомоги, а також незмінну позицію щодо підтримки України в питанні збереження транзитного потенціалу ГТС України та  будівництва Північного потоку-2.

  Сторони підкреслили високий рівень співробітництва між Мінекоенерго та Міністерством енергетики США та приділили увагу ініціативі Партнерства з Трансатлантичного енергетичного співробітництва та питанню розбудови Стратегічного енергетичного діалогу.

  Принагідно Олексій Оржель поінформував про  затвердження Урядом моделі анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» та відділення оператора газотранспортної системи України відповідно до вимог Третього енергопакета ЄС.

  Американська сторона схвально відгукнулася щодо прискорення рішень з реформування НАК «Нафтогаз України» та формування повноцінних ринків газу та електроенергії.