• In English
 • Дзвін Пам’яті пролунав тричі... У Міноборони вшанували загиблих захисників України
  Міністерство оборони України, опубліковано 11 вересня 2020 року о 10:34

  Сьогодні, 11 вересня, в Міністерстві оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

  У заході взяли участь рідні загиблих героїв, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, Національної гвардії України.

  Дзвін Пам’яті пролунав тричі...

  Цього дня у 2014 році внаслідок російської збройної агресії на сході нашої держави загинули:

  Старший солдат ЄРЕМЕНКО Віктор Вікторович.

  У 2019 році:

  Прапорщик ОБУХОВСЬКИЙ Микола Миколайович.

  Матрос ЛІНЧЕВСЬКИЙ Олександр Валерійович.

  Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

  Вічна пам’ять героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!

  Довідково

  Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

  Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

  У середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.