• In English
 • Дипломування моряків: за рік роботи нова Державна кваліфікаційна комісія моряків опрацювала понад 30 000 заяв
  Міністерство інфраструктури України, опубліковано 15 лютого 2024 року о 13:28

  Рік тому в рамках реформи дипломування моряків розпочала роботу повністю нова за складом та функціоналом Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ).

  За цей рік нова кваліфікаційна комісія опрацювала більше 30 000 заяв щодо підтвердження кваліфікації та присвоєння звань українським морякам. 70 % - це позитивні рішення, понад 21 тис. моряків вже отримали готові кваліфікаційні документи. З них більше 12 тис. заяв подані моряками онлайн засобами порталу Дія. Крім порталу Дія, моряк може подати заяву особисто, через представника або поштою.

  ДККМ в складі Адміністрації судноплавства працює за оновленим підходом до дипломування моряків: прозорість прийняття рішень, мінімальне спілкування моряка з чиновником, відповідність міжнародним стандартам. Команда ДККМ складається з професіоналів морської справи, має відповідну кваліфікацію та багаторічний досвід ходіння в море.

  За відповідним рішенням ДККМ, уповноважена особа Адміністрації судноплавства друкує кваліфікаційні документи на бланках суворої звітності відповідно до вимог чинного законодавства.

  Також змінено підхід до процедури проходження моряками кваліфікаційних іспитів. Єдиним кваліфікаційним тестом для моряків на підтвердження/подовження кваліфікації є всесвітньо визнаний CES 6.0. Члени ДККМ присутні під час СЕS-тестування в сервісних центрах Моррічсервіс, а після завершення іспиту одразу ознайомлюють моряка з результатами.

  Результати та сертифікат оформлюються автоматично, що унеможливлює зовнішній вплив та нівелює корупційні ризики. За рік членами ДККМ проведено 1059 іспитів в Україні та 1977 в Польщі. Більше 80% моряків склали іспит. Заяву на іспит можливо подати засобами порталу Дія, особисто, через представника або поштою.

  Реформа дипломування моряків стала можлива завдяки співпраці команд Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Адміністрація судноплавства у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID/UK aid проекту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах.