• In English
 • «Дипломатія у сфері правосуддя»: відбулася зустріч міністрів юстиції країн «Великої сімки»
  Міністерство юстиції України, опубліковано 07 липня 2023 року о 11:32

  Російська агресія проти України не припиняється, а світ продовжує стикатися зі спробами змінити статус-кво за допомогою сили. Актуальними, як ніколи, в таких умовах є підтримка та просування таких фундаментальних цінностей, як верховенство права та повага до прав людини. Це і стало ключовою метою зустрічі міністрів юстиції країн G7 в Токіо (Японія). Онлайн долучився до конференції і очільник українського Мін'юсту Денис Малюська.

  Міністр юстиції України подякував державам-членам «Великої сімки» за просування фундаментальних цінностей через різні важливі ініціативи, спрямовані на зміцнення верховенства права та правосуддя, а також поглиблення міжвідомчого співробітництва. Підкреслив також їхню активну роль в обговоренні питання створення та імплементації міжнародного компенсаційного механізму для відшкодування збитків, завданих збройною агресією російської федерації проти України, а також створення відповідного Реєстру збитків.

  «Безсумнівно, створення Реєстру збитків є важливим практичним кроком для запуску всього компенсаційного механізму. Але загальною метою є отримання справедливої компенсації для постраждалих за рахунок коштів агресора та на чітких правових підставах. Тому я закликаю активізувати наші спільні зусилля щодо створення комісії з розгляду заяв (компенсаційної комісії) та компенсаційного фонду. У зв'язку з цим запрошую вас долучитися до активної дискусії щодо напрацювання пропозицій до тексту міжнародного договору, який стане основою міжнародного компенсаційного механізму, який ми плануємо презентувати країнам-членам «Великої сімки» у найближчі кілька місяців», — закликав учасників зустрічі Денис Малюська.

  Він повідомив, що наразі Україна шукає юридичні рішення, які стануть основою для такої міжнародної угоди.

  Оптимальним правовим інструментом для запровадження компенсаційного механізму для відшкодування збитків, завданих російською агресією проти України, є можливість використання як російських суверенних активів, так і коштів, що належать підсанкційним особам, причетним до збройної агресії проти України, для виплати компенсацій потерпілим через компенсаційний фонд.

  Денис Малюська закликав міжнародних колег посилювати співпрацю між компетентними органами України та країн-членів G7 щодо обміну інформацією про активи осіб, які перебувають під санкціями, та контроль над ними: «Важливо знайти правові механізми на національному рівні, які б дозволили передати нерухоме майно підсанкційних осіб, а також суверенні активи російської федерації, що знаходяться в країнах «Великої сімки», до компенсаційного фонду».

  Цей фонд стане невід'ємною частиною спеціального компенсаційного механізму, спрямованого на виплату компенсацій жертвам війни та відновлення України.

  «Стоячи пліч-о-пліч, ми не дамо жодного шансу жодній терористичній державі знищити або підірвати основні демократичні цінності та свободи, верховенство права, права людини та фундаментальні правила міжнародного правопорядку. Лише спільними зусиллями та сильним почуттям єдності ми зможемо притягнути російську федерацію до відповідальності та продемонструвати, що ніхто не зможе уникнути покарання за воєнні злочини й інші звірства, які є нічим іншим, як актом проти людяності», — резюмував Міністр юстиції України.