• In English
 • Дві команди Мінцифри потрапили до фіналістів програми Open Data Mastermind
  Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 лютого 2021 року о 17:00

  Дві команди Міністерства цифрової трансформації з проектом системи для аналізу стану розвитку підприємництва та проєктом Government BI увійшли до 6 команд-фіналістів інкубаційної програми Open Data Mastermind.

  Ціль програми — покращити навички роботи з відкритими даними державних службовців різних рівнів.

  Протягом трьох місяців за менторської підтримки міжнародних і українських експертів державні службовці з Міністерства цифрової трансформації створюватимуть проекти на основі відкритих даних — систему для аналізу стану розвитку підприємництва в Україні та систему для моніторингу і оцінки наслідків прийняття управлінських рішень.

  «Все почалося з ідеї, а чому б не використовувати відкриті дані для аналізу стану розвитку підприємництва. Це б дозволило багатьом зацікавленим сторонам приймати більш ефективні та оперативні рішення на користь підприємців. Вже є ефективні сервіси, але вони не враховують усіх потреб для прийняття необхідних управлінських рішень. Саме тому з'явилася ідея створити систему для аналізу стану розвитку підприємництва в Україні. Це інтерактивна карта розвитку підприємництва в конкретних сферах та регіонах країни зі зручними фільтрами, яка в майбутньому буде доступна на порталі Дія.Бізнес», — зазначив керівник онлайн-складової проекту Дія.Бізнес Андрій Ремізов.

  «Дані — це не просто довідки. Дані — це не просто звіти. Дані — це історія, історія — це досвід. Дані відображають прямі результати нашого вибору, діяльності чи бездіяльності. Створені масиви даних, що представлені у вигляді баз даних чи реєстрів, містять в собі найціннішу інформацію про наш досвід, наші помилки, наші досягнення. Музиканти читають ноти, а управлінці — цифри. Одні творять музику, а інші — історію. Управлінські рішення — це основа історії. Для ефективних рішень потрібні інструменти, і ці інструменти — це Government BI», — прокоментував керівник проєкту Government BI Ярослав Поляхович.

  Програма Open Data Mastermind реалізується USAID/UK aid проектом «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS». Партнер проекту — 1991 Open Data Incubator.