• In English
 • Два роки єРобота: Держава інвестувала 8,5 млрд грн в розвиток малого й середнього бізнесу через гранти
  Міністерство економіки України, опубліковано 02 липня 2024 року о 13:24

  Понад 18 000 підприємців отримали гранти на старт або розвиток бізнесу за урядовим проєктом єРобота. За два роки дії проєкту держава інвестувала через гранти в підприємництво 8,5 млрд грн. Про це повідомила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

  «Підтримка й стимулювання розвитку малого та середнього бізнесу - важливий пріоритет Уряду. Два роки тому ми запровадили проєкт єРобота, завдяки якому понад 18 тисяч підприємців в усіх регіонах країни отримали гранти для старту або розширення свого бізнесу. Загалом держава інвестувала в розвиток підприємництва через гранти вже 8,5 мільярда гривень. За державної підтримки відкрито тисячі нових компаній, діючі отримали можливості для зростання, збільшення обсягів виробництва, виходу на нові ринки. Вони працюють, сплачують податки, створюють робочі місця - понад 55 тисяч нових робочих місць в різних галузях створять отримувачі грантів”, - зазначила Юлія Свириденко.

  З початку запуску проєкту єРобота у липні 2022 року:

  • за програмою «Власна справа» – видано 16 490 мікрогрантів на 3,9 млрд грн;
  • на розвиток переробних підприємств – видано 672 гранти на 3,4 млрд грн;
  • на садівництво та розвиток тепличного господарства – видано 211 грантів на 925 млн грн;
  • ветеранам та членам їхніх родин – видано 634 гранти на 283 млн грн.

  Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, які не мають досвіду ведення бізнесу. Заяви подаються через портал Дія разом з бізнес-планом. Обов'язковою умовою отримання гранту є створення нових робочих місць – від 1-2 при наданні мікрогранту до кількох десятків при наданні грантів за іншими програмами. Грантові кошти повертаються державі у вигляді сплачених податків і зборів у процесі діяльності підприємства впродовж трьох років.

  Інформацію щодо отримання гранту за програмою “Власна справа” можна знайти на сайті програми https://vlasnasprava grant.com.ua.

  Нагадаємо, проєкт єРобота був запроваджений Урядом у липні 2022 року для надання підтримки бізнесу та стимулювання створення нових робочих місць. Він включає кілька грантових програм. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів для ветеранів та другого з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства.