• In English
 • Дуалізм влади в Україні гальмує розбудову ефективної моделі управління державою, – Прем’єр-міністр
  Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 28 червня 2018 року о 12:00

  Існуючий в Україні дуалізм влади потрібно поступово усувати, адже він гальмує розбудову ефективної моделі управління державою. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в інтерв’ю виданню «Обозреватель».

  «Треба вдосконалювати Конституцію. У тому числі і в розділі місцевого самоврядування. Треба ліквідувати дуалізм влади. Говорю про це і відверто виступаю за більш ефективну модель управління», - сказав Глава Уряду.

  При цьому він наголосив, що виступає за дискусію щодо конституційного питання. «Я би не хотів, щоб хтось моїми словами зараз спекулював: "От Гройсман з кимось бореться таким чином". Я можу боротись тільки за ефективне управління, а ефективне управління може бути тільки тоді, коли збалансовані повноваження і відповідальність», - пояснив Глава Уряду.

  На його думку, закріплення в Конституції чітких принципів і повноважень влади дозволить так само і запровадити механізм контролю і недопущення зловживань, коли до місцевого самоврядування могли б прийти злочинці і розкрадачі бюджету. «В рамках Конституції має бути задіяний механізм контролю. Представники держави з юридичними повноваженнями, тобто префекти, отримають право слідкувати за законністю рішень управління громад, виступати на боці людей і держави. Це знову ж таки світова практика», - зазначив Прем’єр-міністр.

  Дуалізм влади в Україні гальмує розбудову ефективної моделі управління державою, – Прем’єр-міністр