• In English
 • Дружня зустріч з нагоди 10-ї річниці Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»
  опубліковано 29 вересня 2021 року о 16:35

  23 вересня 2021 року на майданчику «Urban Space 500» відбулася дружня зустріч з нагоди 10-ї річниці започаткування Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», організована Секретаріатом Кабінету Міністрів за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

  Виконавчий директор Партнерства «Відкритий Уряд» Санджей Прадхан надіслав спеціальне відеозвернення, у якому привітав спільноту, що впроваджує Ініціативу в Україні.

  Учасників зустрічі – представників органів виконавчої влади та інститутів громадянського суспільства, міжнародних організацій, які активно залучалися до реалізації найбільш успішних заходів Ініціативи в Україні, відзначив Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема.

  Зокрема, були відзначені такі досягнення:

  • прозорість і доступ до інформації:

  становлення системи доступу до інформації в органах виконавчої влади та запровадження відкритих даних;

  відкриття архівів комуністичного режиму;

  впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ЕІТІ) та Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва (CoST);

  • громадська участь:

  розроблення нормативної бази для громадської участі, у т.ч. законопроекту про публічні консультації;

  сприяння активізації участі молоді;

  • підзвітність:

  впровадження е-декларування;

  прозорості публічних закупівель, продажу і оренди публічних активів і майна;

  відкриття інформації про бенефіціарних власників;

  • технології та інновації для прозорості, участі та підзвітності:

  розвиток інструментів е-демократії (е-петиції, е-звернення, нова платформа ВзаємоДія https://vzaemo.diia.gov.ua/ та ін.);

  удосконалення системи адміністративних послуг та перехід на е-послуги;

  впровадження відкритості публічних фінансів;

  запровадження цифрової освіти.

  Крім того був відзначений внесок партнерів у впровадження Ініціативи на міждержавному, національному та локальному рівні.

  Нагадуємо, що у вересні 2021 р. виповнилося 10 років із заснування міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд». Україна бере участь в Ініціативі з часу її заснування. Уже реалізовано 4 урядові плани дій і відбувається реалізація п’ятого. Завдяки цьому здійснено значні кроки у напрямку забезпечення доступу до інформації; участі громадськості; підзвітності; застосування інформаційно-комунікаційних технологій для прозорості та підзвітності.