• In English
 • ДП «УСС» – централізована закупівельна організація для тендерів у сфері цифровізації. Як це працює


  24 березня 2021 року Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження «Про визначення державного підприємства «Українські спеціальні системи» централізованою закупівельною організацією» (ЦЗО).

  Документ передбачає, що центральні органи виконавчої влади мають здійснювати закупівлі у сфері інформаційних технологій через ДП «УСС», яке входить до сфери управління Держспецзв'язку.

  Проведення закупівлі комп'ютерного обладнання та програмного забезпечення під одним дахом дасть можливість отримати такі переваги:

  Економія: закупівлі великої кількості техніки та програм можна здешевити завдяки об’єднанню, що дозволить зекономити кошти бюджету і платників податків.

  Прозорість: об’єднання закупівель допомагає покращити систему громадського контролю над використанням бюджетних коштів. А найголовніше: усі тендери ЦЗО проводить через електронну систему закупівель без жодних винятків.

  Безпека: ДП «УСС» перебуває у підпорядкуванні Держспецзв’язку, тому має доступ до найсвіжішої інформації щодо кіберзагроз та здатне перевірити наявність у комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення належного рівня захищеності.

  Ефективність: ДП «УСС» має багаторічний досвід закупівель у галузі цифровізації, якого немає у більшості інших державних установ та організацій, а також має матеріально-технічну базу та висококваліфікований персонал, що забезпечує високу ефективність закупівель.

  ЦЗО має можливість допомагати організаціям із підготовкою технічних завдань. Це надзвичайно важлива функція, адже запровадження нових технологій та цифровізація потребують глибокої експертизи, обізнаності та розуміння, як змінюється галузь.

  «З цими змінами вдасться спростити завдання всім держорганам і прискорити процеси. Система працюватиме централізовано, а процедури виконуватимуть професіонали, які розуміються на питаннях інформаційних технологій та захисту інформації», – зазначив Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Юрій Щиголь.

  Державним підприємством «Українські спеціальні системи» для здійснення таких закупівель створена філія «Центральна закупівельна організація». Керівником ЦЗО призначено Іллю Лактіна.

  Закупівлі в галузі цифровізації є безкоштовними для організацій, котрі мають здійснювати їх в обов'язковому порядку. Також на платній основі ЦЗО може здійснювати непрофільні закупівлі.

  ДП «УСС» запустило спеціальну сторінку про ЦЗО, де державні органи, громадськість та інші можуть дізнатись детальну інформацію щодо переваг, процедур, найпоширеніших питань та контактів відповідних фахівців.