• In English
  • Дотримуємося міжнародних норм поводження з військовополоненими: Уряд виділив кошти на ремонт табору для полонених
    Міністерство економіки України, опубліковано 23 січня 2024 року о 18:21

    На період воєнного стану витрати на здійснення заходів, пов’язаних із триманням військовополонених, можуть здійснюватися за рахунок коштів резервного фонду держбюджету . Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 23 січня 2024 року. Також цим же рішенням Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду Міністерству юстиції 34,05 млн грн на ремонт одного з таборів для утримання полонених росіян.

    Як підписант Женевської конвенції про поводження з військовополоненими Україна неухильно дотримується відповідних норм міжнародного права. Ще практично на початку широкомасштабного вторгнення – у квітні 2022 року Уряд затвердив Порядок тримання військовополонених, який детально регламентує, в тому числі умови тримання, харчування, матеріально-побутове забезпечення полонених тощо.

    На виділені Урядом кошти будуть відремонтовані та відповідним чином обладнані будівлі та інженерні комунікації в одному з таборів. Це збільшить спроможності України з тримання військовополонених та дозволить тримати їх з дотриманням як міжнародних норм, так і норм українського права.