• In English
 • Досвід використання української зброї – на захисті вільного світу, - Олександр Камишін на конференції EDA-2023

  30 листопада Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін взяв участь у щорічній конференції Європейської оборонної агенції «EDA-2023: Нарощуючи потужності європейської оборони», що проходила в Брюсселі.

  Головною темою конференції стало занепокоєння лідерів Євросоюзу щодо обороноздатності ЄС у світлі російської агресії проти України. Тому обговорювали стратегічні зміни в загальному середовищі безпеки європейських країн, плани підготовки до майбутніх конфліктів та нарощення озброєння.

  Зокрема, йшлося про фінансування, регуляторні зміни, наголошували на необхідності збільшення виробництва, розвитку високотехнологічних інновацій в оборонному секторі.

  За словами очільника Мінстратегпрому, світові військові витрати в 2022 році зросли на 3,7% в реальному вираженні, досягнувши нового історичного піку в 2,2 трильйона доларів. У Європі різко зросли військові витрати – найбільш різко за останні 30 років. Витрати держав Центральної та Західної Європи у 2022 році досягли 345 мільярдів доларів, що в реальному вираженні перевищило показники 1989 року, коли закінчувалася Холодна війна.

  «І Україна знаходиться в авангарді цього зростання. Наша оборонна промисловість розвивається рекордними темпами, і ми продовжуємо нарощувати потужності. Вільному світу терміново потрібен новий арсенал, і Україна – найкраще місце для його створення», – сказав Олександр Камишін.

  Нагадаємо, протягом 2023 року в Україні виробництво військової продукції зросло втричі в порівнянні з 2022 роком. За прогнозами, у 2024-му зросте в шість разів.

  За його словами, Україна готова ділитися досвідом використання зброї, показниками якості та методами підвищення її ефективності, та відкрита до співпраці в різних форматах.

  «Це може бути спільне підприємство, ліцензійне виробництво, R&D, постачання комплектуючих. Ми ведемо найбільшу і найбільш технологічну війну покоління. Ми втрачаємо найцінніше, що маємо – наших людей. Ми хочемо, щоб уроки, які Україна винесла з цієї війни, захистили не лише нас, а й увесь вільний світ», - наголосив Міністр.