• In English
 • Досвід України у впровадженні Нацплану дій «Жінки, мир, безпека» є ндзвичайно цінним для країн-членів НАТО та партнерів
  Служба Віце-прем'єр-міністра України, опубліковано 18 грудня 2018 року о 12:05

  Перебуваючи з робочим візитом у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі (Королівство Бельгія), Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе зустрілася зі Спеціальним представником Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки Клер Хатчинсон.

  Політикині обговорили можливу співпрацю українського Уряду та НАТО у сфері забезпечення рівності прав чоловіків та жінок.

  Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла, що вперше у Плані дій Уряду на 2018 рік одним із пріоритетів є впровадження посад гендерних радників та розроблення нових методологій викладання проблематики гендерної рівності у вищих навчальних закладах у секторі безпеки та оборони.

  «Наразі ми вже бачимо зміни на інституційному рівні – створюються спеціалізовані підрозділи, запроваджуються посади радників та радниць або контактних осіб із гендерних питань, включаючи сектор безпеки та оборони, – зазначила Віце-прем’єр-міністр. – Міністерство внутрішніх справ, Генеральний штаб Збройних Сил України у координації з Міноборони долучаються до цієї роботи, поступово призначаючи гендерних радників».

  Іванна Климпуш-Цинцадзе запросила Спеціальну представницю Генерального секретаря НАТО з питань жінок, миру і безпеки приїхати в Україну з візитом та оцінити досягнення і процес реалізації Національного плану дій з виконання резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». Крім того, вона закликала НАТО спрямувати експертів в Україну для проведення аналізу гендерно-орієнтованих гібридних загроз, зокрема, в галузі безпеки та оборони. Міжвідомча робоча група з виконання резолюції 1325 «Жінки, мир та безпека» в секторі безпеки та оборони України під егідою Комісії з координації євроатлантичної інтеграції України може тісно співпрацювати з офісом НАТО у цьому питанні.

  Віце-прем’єр-міністр підкреслила необхідність призначення радника НАТО з питань забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків і жінок в Представництві НАТО в Україні, який міг би, зокрема, допомогти активізувати взаємодію між Україною та НАТО у виконанні порядку денного резолюції «Жінки, мир та безпека» у процесі реформування системи безпеки та оборони.

  Клер Хатчинсон зазначила, що досягнення сталого і міцного миру є основним викликом не лише для України, це пріоритет всього демократичного світу. Вона також запевнила, що в найближчий час зробить все можливе для посилення співпраці НАТО – Україна.

  --

  Досвід України у впровадженні Нацплану дій «Жінки, мир, безпека» є ндзвичайно цінним для країн-членів НАТО та партнерів