• In English
  • Досвід Секретаріату Кабінету Міністрів з питань впровадження діалогового підходу представлений на конференції “Роль діалогу і медіації в часи війни і відновлення України”
    опубліковано 22 листопада 2024 року о 17:22

    20–21 листопада 2024 року відбулася конференція “Роль діалогу і медіації в часи війни і відновлення України. Спираючись на досвід 30 років медіації, 10 років діалогу в Україні”. Конференцію організували Програма підтримки ОБСЄ для України у співпраці з Національним агентством з питань державної служби, Офісом реформ Кабінету Міністрів України, Національною асоціацією медіаторів України. 

    До учасників конференції з вітальним словом звернувся Державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема, який відзначив, що Секретаріат Кабінету Міністрів вже багато років працює над впровадженням діалогових практик в Україні – як через власний досвід, так і популяризацію серед органів виконавчої влади. Зокрема, під час реалізації Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” та Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства проводяться, насамперед, неформалізовані обговорення, що ґрунтуються на стандартах діалогу. 

    Заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Наталія Окша долучилася до панельної дискусії “Діалог та медіація на службі суспільству”. Вона поділилася з учасниками конференції досвідом організації Департаментом публічних консультацій з діалоговим підходом (у форматах світового кафе, майстерні майбутнього, стратегічної сесії). Також йшлося про навчальні заходи, які організовує Департамент для фахівців з питань взаємодії з громадськістю органів виконавчої влади. Зокрема, у співпраці з Програмою підтримки ОБСЄ для України запроваджено навчальний курс “Діалог та публічні консультації: як співпрацювати з громадянським суспільством ефективно”, який після апробації представлено також в онлайн-форматі на платформі онлайн-курсів “SKOVORODA”

    Також у межах конференції заступниця завідуючого відділом Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю Тетяна Андрійчук організувала сесію у форматі зустрічі читацького клубу за книгою Себастьяна Юнґера “Плем’я. Про повернення з війни і належність до спільноти”. Метою було продемонструвати, як прочитана книга може стати “точкою входу” до діалогового обговорення актуальних, чутливих питань. До зустрічі долучилися державні службовці, представники громадських та благодійних організацій, бізнесу, фасилітатори діалогів. Учасники мали змогу дізнатися більше про практику проведення заходів у форматі читацького клубу, яку застосовує Департамент, а також – на основі питань, які порушуються в книзі – обмінятися думками стосовно поляризації та згуртованості, взаємодії з ветеранами, ролі кожного з нас у суспільному розвитку в складні часи.