• In English
 • Досягнення науковців Сумщини зменшують собівартість посівів і збільшують прибутки, - Тарас Висоцький

  На Сумщині відбувся День поля «Формування врожаю ранніх зернових культур в умовах Північно-Східного регіону України та особливості його збирання у 2023 році», ініційований Інститутом сільського господарства Північного Сходу НААН.

  Участь у заходах взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, голова Сумської обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Володимир Артюх, керівники науково-дослідних установ, фермери.

  Під час заходів учасники ознайомилися з науковими досягненнями та розробками вчених Інституту сільського господарства, оглянули демонстраційний посів озимих зернових колосових культур селекції науково-дослідних установ Національної академії аграрних наук України та технологічні посіви з агроекологічного випробування сортів та гібридів пізніх сільськогосподарських культур.

  «Наше завдання - підвищити конкуренцію української сільськогосподарської продукції в секторі переробки і переробляти 50% врожаю», - зазначив Тарас Висоцький.

  Щоб досягти цієї мети, зауважив перший заступник Міністра, потрібна тісна співпраця і діалог державного сектору з бізнесом і нові наукові розробки. Він наголосив, що Сумська область відіграє важливу роль у розвитку українського агросектору, де фермери засівають поля селекційними сортами зернових, розробленими Інститутом сільського господарств. Зокрема, 70% площі в області засіяно селекційним насінням гречки. Ці передові наукові досягнення, зазначив Тарас Висоцький, допомагають фермеру зменшити собівартість посівів і збільшити прибутковість.