• In English
 • Допомога енергосектору та посилення стійкості енергосистеми: зустріч Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон
  Міністерство енергетики України, опубліковано 15 квітня 2024 року о 18:35

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів двосторонню зустріч з європейським комісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон. Сторони зустрілися у Брюсселі в межах засідання міністрів енергетики країн Євросоюзу.

  Очільник Міненерго поінформував єврокомісара про наслідки нещодавніх російських атак на об’єкти української енергетики.

  «Найбільших втрат зазнали теплова і гідрогенерація, а також об’єкти системи передачі електроенергії. Найскладнішою залишається ситуація з електропостачанням Харкова і Харківської області, які розташовані у безпосередній близькості до російського кордону і зазнають регулярних обстрілів з усіх видів зброї», - зазначив він.

  Герман Галущенко наголосив, що для проходження наступної зими потрібно нарощувати потужності маневрової генерації і здійснювати роботу з децентралізації. У цьому контексті сторони обговорили потреби українських енергетиків у необхідному устаткуванні.

  Кадрі Сімсон підтримала позицію української сторони щодо необхідності рішення ENTSO-E для збільшення пропускних можливостей міждержавних перетинів для імпорту електроенергії в Україну з європейських країн. Також єврокомісар підкреслила важливість роботи Фонду підтримки енергетики України для закупівель обладнання, потрібного для відновлення і посилення стійкості української енергосистеми.

  Обговорюючи підготовку до наступного опалювального сезону, сторони наголосили на завершенні цього року контракту на транспортування російського газу.

  Міністр розповів про російські атаки на газову інфраструктуру та відзначив важливість українських підземних сховищ газу для забезпечення європейської енергетичної безпеки.

  У цьому контексті Герман Галущенко звернув увагу на можливість використання систем ППО сусідніх держав для захисту енергетичних об’єктів, які мають важливе значення, зокрема і для безпеки постачання європейських держав.

  Окремо сторони приділили увагу ситуації на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС та питанням ядерної безпеки.