• In English
 • Допомога енергосектору і підготовка до наступної зими: зустріч Германа Галущенка і Посла Японії в Україні Мацуди Кунінорі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 17 квітня 2024 року о 19:37

  Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони обговорили потреби українського енергосектору після останніх російських атак і напрямки поглиблення співпраці для підготовки до наступного опалювального сезону.

  Очільник Міненерго ознайомив пана Посла з наслідками останніх ворожих атак, наголосивши, що найбільших пошкоджень зазнали маневрові теплова та гідрогенерація.

  «Ситуація досить складна. І якщо протягом весняно-літнього періоду ми можемо розраховувати на сонячну і вітрову генерації, то для осінньо-зимового періоду маємо шукати додаткові рішення. Найшвидшим рішенням є розподілена генерація, впровадження якої дасть змогу забезпечити локальні потреби», - зазначив Міністр.

  Герман Галущенко подякував Японському агентству міжнародного співробітництва (JICA) за вже надану допомогу у збільшенні потужностей розподіленої генерації.

  Водночас Міністр підкреслив, що з огляду на намагання ворога повністю знищити маневрові потужності Україна потребує збільшення обсягів допомоги саме у цій сфері.

  Він також подякував Японії за технічну та гуманітарну допомогу, надану Україні для захисту та відновлення енергетичної інфраструктури після ворожих атак. З початку повномасштабного військового вторгнення росії Україна отримала від японської сторони 12 вантажів, загальною вагою понад 113 тонн, до яких серед іншого увійшли понад 250 електростанцій резервного живлення та сервісні комплекти до генераторів.

  Мацуда Кунінорі запевнив, що Японія готова продовжувати підтримку українського енергосектору і ділитися досвідом у впровадженні провідних технологій у галузі.

  Очільник Міненерго також наголосив на потребах у генераторах як альтернативних джерелах живлення для забезпечення потреб споживачів. Це є особливо важливим, наприклад для Харківщини, яка постійно потерпає через ворожі обстріли.

  Окремо під час зустрічі акцентувалося на питаннях забезпечення та модернізації захисту об’єктів енергетичної інфраструктури.

  Також Герман Галущенко подякував Японії за співголовування у робочій групі «Радіаційна та ядерна безпека» та зусилля в межах Формули миру Президента України Володимира Зеленського. Сторони обговорили подальшу співпрацю для реалізації завдань ініціативи.