• In English
 • До водойм Херсонщини випустили понад 1,5 млн екземплярів мальків щуки, - Держрибагентство
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 27 квітня 2021 року о 15:40

  З метою забезпечення реалізації державної політики та виконання пріоритетних напрямів програми розвитку рибного господарства Херсонської області державними рибовідтворювальними комплексами розпочато у 2021 році заходи з зариблення водойм мальками аборигенних видів риб.

  Так, протягом 26-27 квітня за рахунок державного бюджету проведено зариблення пониззя р. Дніпро та Каховського водосховища у Каховському районі Херсонської області. До водойм випущено 1 523 969 екз. мальків щуки. Вага одного екземпляра малька становила близько 104 мг.

  Зарибок вирощено державною установою «Херсонський виробничо-експериментальний завод по розведенню молоді частикових риб».

  Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Управління Державного агентства рибного господарства у Херсонській області.

  Держрибагентство звертає увагу, що за наявності кормової бази восени вага щуки складе до 500 грамів. Наразі основне завдання – максимально допомогти відновити природні популяції риб. Тому дуже важливо здійснювати подібні заходи, далі риба буде самовідновлюватися.

  Довідково

  Основним напрямом діяльності Херсонського виробничо-експериментального заводу по розведенню молоді частикових риб є вирощування рибопосадкового матеріалу цьогорічки та дворічки рослиноїдних, аборигенних видів риб та коропа для зариблення природних водойм загальнодержавного значення. Сучасне промислове стадо рослиноїдних і аборигенних видів риб у нижньому Дніпрі та Дніпровсько-Бузькому лимані майже повністю складається з особин, що є продукцією заводу. Вирощування рибопосадкового матеріалу проводиться на природних кормах, стимулювання розвитку яких відбувається за рахунок комплексу органно-мінеральних добрив. Особливістю вирощування є те, що стави збудовано на колишніх торфовидобувних кар’єрах.