• In English
 • До розробки Стратегії відновлення МСП до 2027 року долучать бізнес, експертів, донорів та регіони
  Міністерство економіки України, опубліковано 25 січня 2024 року о 19:31

  Міністерство економіки спільно із Міністерством цифрової трансформації та Офісом з розвитку підприємництва та експорту оприлюднили для обговорення перший драфт Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малого та середнього підприємництва на період до 2027 року.

  Стратегія розробляється у рамках проекту Good Governance Fund «Ревіталізація бізнес-клімату в Україні», який фінансується UK International Development від уряду Великої Британії. Імплементатори проекту — Abt Britain та Київська Школа Економіки.

  Мета Стратегії – розв'язання нагальних проблем малого та середнього бізнесу в Україні. Зокрема, таких, як доступ до фінансування, перебої з логістикою, зниження купівельної спроможності та нестача кваліфікованих кадрів.

  У довгостроковій перспективі метою впровадження Стратегії є зростання та цифрова трансформація МСП, інтеграція малих та середніх підприємств у європейський ринок, підвищення конкурентоспроможності та інноваційного потенціалу відповідно до стандартів ЄС.

  Крім того, ухвалення документа є однією із вимог Європейської комісії (Звіту Європейської комісії щодо України в межах розширення ЄС).

  “Одна із основних задач Уряду та, зокрема, Мінекономіки – системно підтримувати малих та середніх підприємців, зважаючи на реалії повномасштабної війни та прогнозуючи зміни, які настануть після перемоги. Для цього Мінекономіки разом із партнерами розробляє Стратегію підтримки МСП до 2027 року. Розробка та ухвалення Стратегії має покращити координацію роботи Уряду, бізнесу та донорів, а також різних програм із підтримки підприємців, що позитивно вплине на розвиток сектору загалом.

  Документ також матиме ухвалений план дій, спрямованих на відновлення та сталий розвиток сектору малого та середнього підприємництва. Однак під час його реалізації ми реагуватимемо на зміни в економіці, щоб адаптувати кроки під виклики часу”, – розповів заступник Міністра економіки Олексій Соболев.

  Стратегія, зокрема, містить розділи із аналізом поточного стану малого та середнього підприємництва, стратегічними цілями та пріоритетними завданнями для їх досягнення, очікуваними результатами. Також Стратегія адаптована до Принципів Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейського Союзу.

  “Ми спільно з партнерами ще до повномасштабного вторгнення почали розробляти стратегію МСП. Неймовірно тішить, що міжнародні рейтинги відмічають прогрес України. Одна з трьох провідних світових економічних установ — Організація економічного співробітництва та розвитку у своєму недавньому дослідженні констатувала, що Україна стала лідером у політиці розвитку підприємництва серед країн Східного партнерства. Попри пандемію COVID-19 та війну, ми покращили показники за всіма 12 вимірами оцінювання — від розвитку малого та середнього бізнесу до інноваційної політики й державних закупівель. Це підтвердження того, що ми рухаємо цифровий розвиток у правильному напрямку, а стратегія підсилить цей процес. Дякуємо європейським партнерам за підтримку”, – зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

  У документі також представлений Операційний план реалізації стратегії на період до 2027 року із конкретними кроками.

  «Стратегія підтримки МСП до 2027 року в Україні має велике значення для створення стійкої, конкурентоспроможної економіки та підвищення якості бізнес-середовища. Адже у складній реальності сьогодення, підтримка підприємців — це необхідна передумова сталого відновлення та масштабування. Впевнений, що Стратегія послугує не лише довгостроковою візією щодо допомоги українському бізнесу, а й стане ключовим планом дій Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства економіки України та Офісу з розвитку підприємництва та експорту в питаннях розбудови та вдосконалення екосистеми підприємництва в Україні», — зазначив директор державної установи “Офіс з розвитку підприємництва та експорту” Андрій Ремізов.

  Міністерство економіки планує серію публічних заходів із обговоренням Стратегії. До них долучать підприємців, зокрема, і представників регіональних бізнес-спільнот, представників центральних та місцевих органів влади, громадські організації та міжнародних партнерів.


  Переглянути попередню версію стратегії можна за посиланням: bit.ly/3u8Mhz4


  Анонси публічних консультацій будуть опубліковані на ресурсах Міністерства економіки України.