• In English
 • До річниці Незалежності України створили 3D-тур пам’ятками Львівщини
  Львівська ОДА, опубліковано 12 серпня 2021 року о 18:21

  У департаменті освіти і науки презентували онлайн-екскурсію «Українські перлини світової спадщини ЮНЕСКО у Львівській області». 3D-тур створили у межах відзначення 30-річчя відновлення Незалежності держави.

  «Департамент освіти активно готується до відзначення загальноукраїнського свята. Однією з ідей було створення панорамного туру, який можна переглянути з будь-якого куточка планети. Історія українського народу налічує багато століть, і збереження наших пам’яток вартує уваги сучасників. Шанування пам’яті наших перлин має згуртувати навколо себе всіх зацікавлених, щоб наша молодь мала змогу їх бачити та насолоджуватись», - зазначила під час презентації заступник директора департаменту освіти і науки Ольга Котовська.

  Більшість робіт виконали із допомогою дронів, після чого усі зображення обробили у відповідних програмах.

  «Створення панорамних турів дозволяє показати об’єкти, які вартують уваги, адже нам є що показати і є чим пишатись. Приємно, що вдалось взяли участь у такому проекті. Ми працювали над панорамами як ззовні об’єктів, так і всередині. Відвідати ці пам’ятки можна із власного комп’ютера. Можна в деталях побачити усі розписи, кожну балку, відчути вітражне освітлення. Технологія не є надто складною, щоб не можна було поширювати на інші пам’ятки, тому це тільки початок. Сподіваюсь проект розшириться і на інші об’єкти, які потребують уваги і пам’яті», - розповів один із виконавців проєкту Юрій Преподобний.

  До створеного туру включили кілька пам’яток, серед яких церква Святого Юра У Дрогобичі, церква Пресвятої Трійці у Жовкві, церква Пресвятої Богородиці у селі Матків, церква святого Духа у селі Потелич.

  «Одне з головних завдань такого туру - зацікавити молодь красою нашої землі і архітектурних перлин. Не всі мали змогу там побувати, тому тур наблизить усіх до цих дивовижних пам’яток. Кожен із нас повинен дорожити такими об’єктами, дбати про них та берегти», - наголосила голова ВГО "Союз Українок" Ореслава Хомик.

  До спадщини ЮНЕСКО в Україні серед іншого входять букові праліси Карпат, дерев’яні церкви, дуга Струве, Софійський Собор, Київо-Печерська Лавра тощо.

  Помандрувати перлинами архітектурної спадщини можна тут.