• In English
 • До порту Одеса з візитом прибули кораблі Північноатлантичного альянсу
  Міністерство оборони України, опубліковано 23 липня 2018 року о 15:08

  23 липня до порту Одеса з візитом прибули кораблі Постійної військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2) - фрегат Королівських ВМС Нідерландів “DE RUYTER”, фрегат Турецької Республіки “FATIH”, фрегат МС Румунії “REGELE FERDINAND”, та Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2) – допоміжне судно ВМС ФРН “RHEIN”, мінний тральщик ВМС Туреччини “ANAMUR” та мінний тральщик МС Румунії “LUPU DINESCU”.

  Згідно програми, проведено протокольну зустріч іноземної делегації з командувачем Військово-Морських Сил ЗС України віце-адміралом Ігорем Воронченком.

  Сторони наголосили на важливості розвитку співробітництва між Українськими ВМС і НАТО, флотами країн-партнерів з точки зору підвищення взаємосумісності та зміцнення безпеки у Чорноморському регіоні. Завершилася зустріч обміном сувенірами.

  Кораблі будуть відкриті для відвідування мешканцями та гостями міста 24 липня (з 10.00 до 12.00 та з 15.00 до 17.00) та 25 липня (з 14.00 до 16.00). На екіпажі кораблів чекає культурна програма.

  Як планується, по завершенні візиту кораблі зазначених груп НАТО спільно з Військово-Морськими Силами ЗС України проведуть у Чорному морі тренування типу PASSEX.

  Довідково

  Командиром походу Постійної військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2) є комодор Боудевін Бутс, а Постійної протимінної військово-морської групи НАТО № 2 (SNMCMG2) – капітан 2 рангу Франк Магінскі.