• In English
 • До кінця року 96% підконтрольних Україні територій покриє телевізійний цифровий сигнал, — Ростислав Карандєєв
  Міністерство культури та інформаційної політики України, опубліковано 16 листопада 2023 року о 16:36

  Про російські фейки в інтернеті, регулювання Telegram і YouTube та стан мовлення в Україні розповів т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в інтерв’ю Укрінформу.

  «Якщо на цих ресурсах (Telegram і YouTube) з’являється відверто неправдива інформація, ми звертаємось до адміністраторів цих ресурсів з проханням її вилучити. Доводимо, що вона неправдива, що вона шкідлива.

  Тобто, це діалог. І в багатьох випадках ми отримаємо зворотну реакцію.

  Мова про соцмережі. Але обмеження — це річ, яка є не просто неефективною, але й стратегічно неправильною — ми повинні виховувати у людини критичне мислення, щоб вона могла самостійно визначити, що є правда, що неправда, не споживати дезінформацію», — сказав Ростислав Карандєєв.

  Водночас він зауважив, що телевізійний ефір в Україні переходить на формат цифрового мовлення МХ-7 у метровому діапазоні. За словами т. в. о. Міністра, 92% підконтрольних Україні територій вже покриває телевізійний цифровий сигнал, а до кінця року рівень покриття збільшиться ще на 4%.

  «Щодо окупованих територій, там поруч потрібно ставити телевежі. А це високий ризик. І так телевежі у наближеній до бойових дій зоні або неподалік російського кордону зазнають постійних артилерійських уражень, і ми маємо їх відновлювати. Ну, або ж знаходити інші варіанти донесення інформації. Ця робота ведеться, тому що громадяни України мають право на отримання інформації незалежно від місця проживання», — додав Ростислав Карандєєв.