• In English
 • До кінця року в Україні буде розгорнуто військову дорадчо-тренувальну місію ЄС, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 12 жовтня 2021 року о 16:25

  У Києві відбувся двадцять третій саміт Україна-Європейський Союз. За його підсумками Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн схвалили спільну заяву. У ній, зокрема, відзначено важливість подальшого посилення співпраці у сфері Спільної політики безпеки й оборони та посиленого зближення України зі Спільною зовнішньою і безпековою політикою. Сторони очікують на участь України у військовій операції ЄС «Алтея» і відзначили бажання України брати участь в окремих проектах програми Постійного структурованого співробітництва (PESCO).

  Крім того, у заяві йдеться, що ЄС вивчить можливості подальшої підтримки стійкості України, зокрема у сфері професійної військової освіти.

  Коментуючи підсумки саміту Україна-ЄС, Міністр оборони України Андрій Таран повідомив, що оборонне відомство наразі веде активну роботу з розгортання в нашій державі військової дорадчо-тренувальної місії Європейського Союзу.

  «Робимо усе необхідне, щоб вже до кінця поточного року військова дорадчо-тренувальна місія з площини напрацювання юридичної бази перейшла у стан практичної реалізації на користь як Україні, так і ЄС», – резюмував Андрій Таран.

  За його словами, планується залучення 30 постійних радників від ЄС.

  Очікується, що завдяки активній участі європейських колег та за результатами інституційного аудиту, у Збройних Силах України буде створено багаторівневу систему військової освіти, введено якісне дистанційне навчання. Трансформації мають зазнати адміністративні та управлінські процеси, а також організаційно-штатні структури військових навчальних закладів. А навчально-матеріальна база удосконалюватиметься з урахуванням вимог європейської освіти.

  «Реалізація такого проекту дозволить залучити кращі практики і допомогу у процесі реформування системи військової освіти Збройних Сил України, що притаманні державам-членам Європейського Союзу. У нашому порядку денному дуже чіткі ініціативи і ті сигнали, які ми подаємо колегам з ЄС, досить позитивно сприймаються. І кроки, які Міноборони робить в ході оборонної реформи, є інструментом зближення з ЄС», – зазначив Міністр оборони України Андрій Таран.