• In English
 • До кінця року сформуємо дивізіон катерів «Island» завдяки допомозі США, - Андрій Таран
  Міністерство оборони України, опубліковано 01 липня 2021 року о 13:14

  До кінця поточного року Україні буде передано три катери типу «Island» в рамках матеріально-технічної допомоги від США, що дозволить сформувати дивізіон з 5 швидкохідних патрульних катерів. Про це повідомив Міністр оборони України Андрій Таран. Наразі проводяться ремонтно-технічні роботи та триває документальне оформлення передачі катерів до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

  «Напередодні Дня ВМС України та Дня Незалежності США, у період українсько-американського навчання «Сі Бриз—2021», ще раз хочу констатувати стратегічний курс партнерства між США і Україною у напрямі розвитку спроможностей вітчизняного флоту. Невдовзі до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три катери: P192 «Суми» та P193 «Фастів» та WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтімор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього — на судні тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь», — зазначив Андрій Таран.

  За словами Міністра оборони, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами 30 мм, оптикоелектронною системою керування тощо.

  «Компанія вже розробила відповідний технічний проект. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», — наголосив Андрій Таран.

  Нагадаємо, два катери типу «Island» «Старобільськ» і «Слов’янськ» були введені до складу ВМС України у листопаді 2019 року.