• In English
 • До 2024 року ми плануємо як мінімум вдвічі скоротити кількість дітей в інтернатах, – Юлія Соколовська
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 20 листопада 2019 року о 10:54

  Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська повідомила про амбітні плани Мінсоцполітики скоротити кількість дітей у інтернатах як мінімум у два рази до 2024 року.

  Про це вона написала на своїй офіційній сторінці у мережі Facebook 20 листопада 2019 року, коли міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день дитини.

  Вона підкреслила, що тема дитинства є пріоритетом Мінсоцполітики на 2020 рік.

  «Це відображено у коштах, які ми заклали у Бюджет-2020, у законодавчих ініціативах, які ми подаємо на розгляд Парламенту, а також у нашій головній меті – настільки сприяти розвитку сімейних форм виховання та допомагати сім’ям, щоб до 2024 року як мінімум вдвічі скоротити кількість дітей в інтернатах та запобігати їх потраплянню у інтернатні заклади взагалі!» – зазначила Міністр.

  Серед першочергових цілей Мінсоцполітики, визначених Програмою дій Уряду, – виховання дітей у родинах або в умовах, максимально наближених до сімейних, у благополучному, доброзичливому та безпечному середовищі, де дбають про потреби та інтереси дітей.

  Нагадаємо, що відзначення цього дня  ініційовано Організацією Об’єднаних Націй і співпадає із датою ухвалення двох важливих документів – Декларації прав дитини (1959 року) та Конвенції про права дитини (1989 року).

  Україна ратифікувала Конвенцію про права дитини 27 лютого 1991 року, а отже, взяла на себе ряд зобов’язань.

  Серед іншого йдеться про те, що кожна дитина має право на освіту, здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.