Про це та інше йшлося на засіданні Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на червень 2018 року.
Зокрема про те, що дніпровські водосховища наповнені на 100%.
Так, каскад дніпровських водосховищ працював у травні згідно з узгодженими Міжвідомчою комісією режимами і станом на 29 травня його наповнення складає 100,3% від проектного. Це дає гарантовану можливість забезпечення водними ресурсами населення та галузей економіки протягом літнього періоду 2018 року.
Разом з тим під час засідання представниками Укргідрометцентру було надано прогноз водності у басейнах Дніпра та Дністра у червні 2018 року. Водність Дніпра біля Києва у червні 2018 року очікується в середньому 91% від норми (1340 м3/с).
За інформацією Дніпровського БУВР, якісний стан води у каскаді дніпровських водосховищ задовільний.
Враховуючи поточну гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку на Дніпрі, гідрологічний прогноз та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, Міжвідомчою комісією встановлено оптимальний режим роботи каскаду дніпровських водосховищ у червні 2018 року.
Зокрема вирішено, що Київське, Канівське, Кременчуцьке, Кам'янське, Дніпровське та Каховське водосховища працюватимуть на притокових витратах. Добові регулювання потужностей ГЕС обмежуватимуться за умов нересту риби середньодобовими коливаннями рівнів води.
На Київському, Кременчуцькому та Каховському водосховищах допускаються тимчасові форсування.
Кам’янське водосховище працюватиме на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 м3/с, відповідно до санітарних умов м. Дніпро.
На Дніпровському водосховищі за умовами навігації забезпечуватиметься гранично допустимий рівень спрацювання верхнього б’єфу 51,1м БС під час проходження великогабаритних суден на лімітуючих ділянках.
Разом з тим колегіально вирішено ДП «Укрводшлях», філії АМПУ «Днопоглиблювальний флот» і НЕК «Укренерго» погодити графік проходження суден із зануренням 3,0 і більше метрів та оперативно погоджувати їх проходження у верхів’ї водосховища в кожному конкретному випадку.
ДП «Укрводшлях», філії АМПУ «Днопоглиблювальний флот» за умов раціонального використання гідроелектроенергії передбачати проходження великогабаритних суден у верхів’ї водосховища у години пікової роботи Середньодніпровської ГЕС.
За інформацією Укргідрометцентру, водність р. Дністер у вхідному створі Дністровського водосховища у червні очікується в межах 100-160 м3/с, або 36% від норми.
Виходячи з гідрометеорологічної та водогосподарської обстановки у басейні Дністра, для забезпечення водокористувачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра комісією запропоновано здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 120-130 м3/с.
Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься в робочому порядку в кожному окремому випадку.