• In English
 • Дніпропетровська область – взірець встановлення твердопаливних котелень у бюджетній сфері та житловому секторі

  У 2017 р. на Дніпропетровщині встановлено 30 твердопаливних котелень потужністю понад 20 МВт. Для цього інвестовано близько 150 млн гривень.

  Три такі найпотужніші котельні опалюють декілька лікарень та навколишні житлові будинки у Дніпрі.

  «Влада Дніпропетровської області та інвестори на власному прикладі демонструють, що встановлювати твердопаливні котельні вигідно, заміщувати газ реально, а біомаса може бути ще одним постійним джерелом тепла для бюджетних установ та населення», - прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

  Завдяки твердопаливним котельням міста заощаджують чималі обсяги газу, створюють ринки виробництва та споживання альтернативних видів палива, збільшують кількість робочих місць, поповнюють місцеві бюджети.

  До речі, одну із таких котелень на біомасі, введених в експлуатацію у 2017 р., відвідав і Голова Держенергоефективності С. Савчук. Котельня потужністю 7,5 МВт працює на вітчизняній сировині - пелетах із лушпиння соняшника. Тепло та гаряча вода постачається у міську лікарню № 4 та навколишні багатоповерхівки. Потенціал заміщення газу становить близько 1,6 млн м3 в рік.

  Про користь твердопаливних котелень для бюджетних закладів дивіться у відеоролику: https://www.facebook.com/y.golyk/videos/956174877868726/.