• In English
 • Дмитро Кулеба здійснить візити до Чехії, Франції та Іспанії
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 28 серпня 2023 року о 10:28

  На виконання першочергових завдань, поставлених Президентом України Володимиром Зеленським перед українською дипломатією, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба цього тижня здійснить візити до Чеської Республіки, Французької Республіки та Королівства Іспанія.

  28 серпня у Празі на запрошення чеського колеги Яна Ліпавського, звернеться до глав дипломатичних місій Чехії як почесний гість щорічної конференції послів. Міністр також проведе двосторонні переговори щодо розвитку військово-технічного співробітництва.

  29-30 серпня у Парижі Міністр проведе переговори з керівництвом Франції та провідними компаніями французького оборонно-промислового комплексу. На запрошення французької колеги Катрін Колонна, він також стане почесним гостем конференції французьких послів.

  31 серпня у Толедо, Іспанія, глава МЗС України візьме участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

  Основними темами переговорів у Чехії, Франції та Іспанії будуть нові постачання зброї для посилення наших воїнів, зокрема зміцнення протиповітряної оборони, просування Формули миру та підготовка до Глобального саміту миру, відкриття до кінця цього року переговорів про вступ України до ЄС.

  Окремою важливою метою зустрічей буде залучення європейських компаній та ЄС в цілому до участі в першому Форумі оборонних індустрій, який відбудеться в Україні восени.