• In English
 • Дмитро Кулеба заручився підтримкою Нідерландів щодо рішення Євроради задля відкриття переговорів про членство України в ЄС
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 грудня 2023 року о 20:35

  Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори у Києві зі своєю нідерландською колегою Ганке Брейнс Слот.

  Дмитро Кулеба висловив вдячність за послідовну та потужну оборонну допомогу, яку Уряд Нідерландів надає Україні, зокрема за виділення 2.5 мільярдів євро на 2024 рік.

  Міністри обговорили питання передачі Україні винищувачів F-16 та підготовку українських пілотів. Дмитро Кулеба зазначив, що Нідерланди є лідером в усіх збройових "коаліціях" від артилерії і танків до винищувачів, вже почали передачу літаків F-16 до навчального центру у Румунії, а також допомагають у розбудові відповідної інфраструктури.

  “Сьогодні я отримав запевнення, що ті зобов'язання, які взяли на себе Нідерланди щодо передачі Україні літаків F-16, будуть виконані. І ми вдячні нідерландській стороні за це”, - наголосив Міністр.

  Глава МЗС України також висловив вдячність Уряду Нідерландів за вагомий внесок у посилення української протиракетної та протиповітряної оборони, постачання Україні додаткових ракет та озброєння.

  Міністри окремо обговорили підготовку до грудневого засідання Європейської Ради, на якому очікується рішення про відкриття переговорів про членство України в ЄС. У цьому контексті Дмитро Кулеба наголосив, що в Європейському Союзі існує абсолютна більшість, яка підтримує згадане рішення.

  “Під час переговорів із моєю нідерландською колегою я отримав запевнення, що Нідерланди підтримуватимуть рішення про початок переговорів з Україною та активно лобіюватимуть його ухвалення”, - заявив Міністр.

  Дмитро Кулеба також подякував нідерландській стороні за активну практичну роботу з втілення Формули миру Президента Володимира Зеленського, а також підтримку механізмів притягнення Росії, її керівництва та громадян до відповідальності за злочини проти України.