• In English
 • Дмитро Кулеба: Україна та Кот-д‘Івуар активізують співпрацю в сферах цифровізації, освіти та сільського господарства
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 05 жовтня 2022 року о 17:37

  У рамках турне країнами Африки Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів в Абіджані переговори із Міністром закордонних справ, африканської інтеграції та діаспори Кот-д‘Івуару Кандією Камарою.

  Глава української дипломатії наголосив на прагненні України розвивати нове якісне партнерство з Кот-д‘Івуаром як важливим політичним та економічним гравцем в регіоні Західної Африки. 

  «Україну та Кот-д‘Івуар єднають багаторічні зв‘язки дружби та взаємної поваги. 20 жовтня ми відзначатимемо 30-річчя встановлення дипломатичних відносин. Настав час відкрити нову сторінку двосторонньої взаємодії, наповнивши її новими взаємовигідними проектами», - зазначив Міністр. 

  Він додав, що зовнішня політика України в Африці базується на взаємній повазі, підтримці одне одного та обопільній вигоді. 

  Дмитро Кулеба подякував за солідарність Кот-д‘Івуару з Україною на тлі російської агресії та підтримку в рамках міжнародних організацій. 

  Глави МЗС детально обговорили кроки задля активізації співробітництва в сферах цифрової трансформації, ІТ, безпеки, освіти та торгівлі.

  Разом із Міністром сільського господарства Кот-д'Івуару Кобенаном Аджумані, який долучився до зустрічі міністрів закордонних справ, сторони окремо обговорили розвиток співпраці в сфері сільського господарства, втілення проектів із іригації земель та вирощування зернових культур. 

  Міністри приділили особливу увагу продовольчій безпеці в Африці. Вони відзначили важливу роль Чорноморського зернового коридору задля постачання сільськогосподарської продукції в африканські країни. 

  У цьому контексті Дмитро Кулеба закликав Кот-д‘Івуар підтримати продовження дії «зернової ініціативи». 

  За підсумками переговорів сторони підписали меморандум про політичні консультації між міністерствами закордонних справ України та Кот-д’Івуару, а також меморандум про співробітництво в сфері підготовки дипломатичних кадрів.